Futbal, 5. liga: Piešťany vyhrali v Hlohovci, na diaľku im pomohla Horná Krupá

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 5.5.2024, 20.28, prispievatelia

Piešťany pokračujú vo víťaznej jazde, tri body si viezli aj spod Hlohoveckého zámku. Horná Krupá statočne bojovala v Prečíne, silným záverečným tlakom vybojovala na ihrisku dovtedy druhého tímu tabuľky remízu, z čoho majú radosť u lídra tabuľky z kúpeľného mesta.

Futbal, 5. liga: Piešťany vyhrali v Hlohovci, na diaľku im pomohla Horná Krupá

Horná Krupá je vo forme a jej kanonier Martin Guldan tiež. V Prečíne strelil dva góly. Foto: Ján Král

Piešťany sa v Hlohovci ujali vedenia v závere prvého polčasu, gól strieľal Oleksandr Kovchar. V druhom polčase pridal druhý gól Patrik Allina, žiadne prekvapenie na úkor Piešťan sa teda ani v regionálnom derby nekonalo. V závere sezóny sa však musia zaobísť bez opory ofenzívy, Karim Guemache má zlomenú nohu.

Horná Krupá sa v Prečíne ujala vedenia už v 7. minúte zásluhou Mareka Sudina. Lenže domáci, vedomí si svojho postavenia v tabuľke, pár minút nato vyrovnali a išli aj do vedenia. Za stavu 3:1 zavelil do útoku kapitán Hornej Krupej Martin Guldan a dvoma gólmi vyrovnal na konečných 3:3. Hostia boli pri chuti, keby sa hralo ešte päť minút, Horná Krupá by možno aj vyhrala...

Vrbové inkasovalo v Kvašove už v prvom polčase, bol to jediný gól zápasu. Aj keď ho domáci dohrávali bez vylúčeného Kodaja, Vrbové už s výsledkom nič neurobilo.