Trnavské stolnotenistky vo finále otváracieho turnaja

ŠPORT - Ostatné športy | 24.11.2011, 19.38, prispievatelia

V Malackách sa v nedeľu uskutočnil prvý open bodovací turnaj regiónu BA/TA v kategóriách najmladšieho a staršieho žiactva v stolnom tenise. Trnava mala svoje zastúpenie v stolných tenistok Viktórie Trnava.

Na fotografii zľava Viktória Görfölová, Lucia Gašparíková, Zuzana Peková a Laura Švajdlenková.

Práve jej dievčatá sa zaslúžili opäť o vynikajúce umiestnenia. Zuzana Peková vyhrala suverénne bez straty setu kategóriu najmladších žiačok, Tatiana Kukuľková ju nasledovala v starších žiačkach, kde jej vo finále bola súperkou oddielová kolegyňa Kristína Mesková.

Celkovým víťazom najmladších žiakov sa stal Marek Jalovecký z Pezinka. Peter Varga a Martin Paulík (obaja Viktória) vybojovali 5.-8., resp. 9.-12. miesto. Medzi staršími žiakmi si víťazstvo vybojoval domáci Damián Vizina, Lukáš Krupanský a Martin Schneider (obaja Viktória) obsadili 9.-16., resp. 25.-36. mieste.

O týždeň neskôr sa v Moravskom Svätom Jáne odohral druhú diel turnaja v kategóriách mladšieho žiactva a dorastu. Tentoraz výpravu Viktórie tvorili traja štartujúci. Medzi mladšími žiakmi sa celkovým víťazom stal Maxim Kováč (Karlova Ves), Peter Varga skončil na 9.-16. mieste. Medzi dorastencami sa celkovým víťazom stal Adam Brat (Pezinok), Martin Schneider obsadil 9.-16. priečku. Súťaž dievčat v tej istej vekovej kategórii patrila Dominike Vizinovej, Kristína Mesková obsadila 7.-9. miesto.

TEXT A FOTO: IVAN PEKO