Trnavská stolnotenistka Peková priniesla z Topoľčian striebro

ŠPORT - Ostatné športy | 19.2.2012, 21.54, prispievatelia

V Topoľčanoch sa počas víkendu uskutočnilo tretie kolo Slovenského pohára najmladších žiačok v stolnom tenise. Trnavským medailovým želiezkom v ohni bola hráčka KST Viktória Zuzana Peková.

Trnavská stolnotenistka Peková priniesla z Topoľčian striebro

Zuzana Peková priniesla do Trnavy striebro. Foto: Ivan Peko

Po suverénnom postupe zo základnej skupiny si postupne poradila s Natáliou Divinskou (Tvrdošín) 3:0 a so Sofiou Takáčovou (Valaliky) 3:1. Vo finálovom dueli bola jej súperkou prvá nasadená hráčka turnaja Ema Labošová (Valaliky).

„Zuzana podala vynikajúci výkon a po mimoriadne vyrovnaných setoch 11:13, 12:10, 6:11 a 8:11 podľahla svojej o rok staršej súperke 1:3. Po tretí raz túto sezónu vybojovala na každom turnaji Slovenského pohára cenné striebro, kedy bola nad jej sily iba skúsená Labošová, ktorá patrí k špičke už i v starších kategóriách,“ zhodnotil finálové stretnutie predseda KST Viktória Štefan Peko.

Druhá hráčka Viktórie Simona Vašková si v tridsaťtri člennom pelotóne vybojovala 17. – 20. miesto.

Chlapci zohrali svoj turnaj v Pezinku, kde sa celkovým víťazom stal Dalibor Diko z Námestova. Trnavčania Peter Varga a Nicolas Kubala sa umiestnili na 25. – 32. mieste.

Mesková vyhrala Trakovickú loptičku
V Trakoviciach sa v stredu 14. februára 2012 uskutočnil 5. ročník turnaja Trakovická loptička. Zúčastnilo sa 34 žiakov (20 chlapcov a 14 dievčat).

V kategórii dievčat už po štvrtý raz vyhrala Kristína Mesková z KST Viktória Trnava, ktorá si vo finále poradila s Michaelou Sorátovou (Bojničky), tretia skončila Lucia Zuščíková (Jaslovské Bohunice).

Medzi chlapcami sa najlepšie darilo Marcelovi Rábarovi (ZŠ s MŠ Vančurova v Trnave), ktorý sa stal celkovým víťazom. Najlepší hráči boli odmenení pohárom, diplomom a stolnotenisovou publikáciou Celuloid na trnafských stoloch 1926 – 2011.