Trnavské rybníky
reklama

Berlín sa po rekordoch Púchleho otriasol v základoch

ŠPORT - Plávanie | 8.3.2012, 12.20, Tatiana Čuperková

Plavec STU Trnava Tomáš Púchly je nezastaviteľný. Na medzinárodných pretekoch v Berlíne sa nestratil ani v konkurencii viac ako 1000 pretekárov a plaveckú Európu na seba výrazne upozornil.

Berlín sa po rekordoch Púchleho otriasol v základoch


Púchly vyhral vo všetkých štyroch disciplínach, v ktorých nastúpil. Zároveň vytvoril tri slovenské rekordy v kategórii štrnásťročných žiakov, a to v disciplínach 50 metrov voľný spôsob, 50 metrov znak a 50 metrov motýlik.

Púpavy pri aleji
reklama


V Nemecku sa na štarte predstavil tucet trnavských plavcov. Ďalší výborný výsledok pridal v kategórii open juniorský reprezentant Juraj Klátil, ktorý obsadil štvrté miesto. Ich oddielový kolega Dávid Polakovič pridal jedno piate miesto, Adam Halas dohmatol šiesty a siedmy.


Z dievčat sa najvýraznejšie darilo reprezentantke Barbore Križanovej, ktorá je v príprave ne majstrovstvá Európy v Belgicku. Na 400 metrov voľný spôsob si vyplávala druhú priečku. Piateu a šieste miesto si vybojovala Natália Macková. Na desiatom mieste skončila vo svojej disciplíne Barbara Bartovičová, na dvanástom Elena Fábryová.


Trnavskí plavci sa už tento víkend predstavia domácemu publiku na 38. ročníku Veľkej ceny Trnavy. Sú to najvýznamnejšie preteky v 25-metrovom bazéne. Tento rok sa očakáva účasť viac ako 400 plavcov z tridsiatich oddielov zo Slovenska. Tých prídu postrašiť aj plavci z Maďarska, Česka a Francúzska.

ŠUPA technika
reklama

 

Hlavnou hviezdou podujatia bude česká plavkyňa Petra Chocová, ktorá už má istú účasť na OH v Londýne. Z domácich borcov sa v bazéne predstavia Púchly, Halas, Klátik, Poláková, Fábryová, Križanová, Bartovičová, Macková a B. Tomanová.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama