Stolnotenisové striebro z Majcichova do Trnavy

ŠPORT - Ostatné športy | 17.3.2012, 08.33, Tatiana Čuperková

Posledný turnaj Slovenského pohára v stolnom tenise v kategórii mládež sa uskutočnil v Majcichove aj za veľkej účasti domácich a trnavských pretekárov. V kategórii najmladších žiačok zažiarila druhá hráčka slovenského rebríčka Zuzana Peková z Viktórie Trnava.

Stolnotenisové striebro z Majcichova do Trnavy

Zuzana Peková (vľavo) znova stála na stupňoch víťazov. Foto: archív TTC Majcichov

V konkurencii 44 dievčat sa prebojovala až do finále, kde podľahla o rok staršej Eme Labošovej z Valalík. „Zuzkin zisk celkovej druhej priečky v Slovenskom pohári je zaslúženým osobným a klubovým úspechom. Finálovou účasťou na všetkých turnajoch Slovenského pohára úspešne nadviazala na svoju spoluhráčku Tatianu Kukuľkovú, ktorá sa minulý rok tešila z celkového prvenstva,“ zhodnotil predseda Viktórie Štefan Peko.

Medzi najlepšími stolnými tenistkami sa predstavili aj dve dievčatá z domáceho TTC Majcichov Lucia Gašparíková a Zuzana Sisková. Viac sa darilo Lucii Gašparíkovej, ktorá postúpila zo základnej skupiny do vyraďovacích bojov a nakoniec obsadila delené 17. - 20. miesto. Simona Vašková z Viktórie Trnava skončila na 21. – 24. priečke.

Chlapci svoj turnaj odohrali vo Vranove nad Topľou. V konkurencii 71 štartujúcich vybojovali Peter Varga a Nicolas Kubala 17. – 20., resp. 25. – 32. miesto, čo by im malo zaručiť účasť na júnových majstrovstvách Slovenka.