Trnavskí plavci sú nezastaviteľní

ŠPORT - Plávanie | 24.3.2012, 12.41, Tatiana Čuperková

Plavci STU Trnava sa predviedli na medzinárodných pretekoch Jarná cena Žiliny a v konkurencii 490 plavcov vybojovali opäť skvelé umiestnenia.

Tomáš Púchly je plaveckým terminátorom. Foto: Lukáš Grinaj

Najúspešnejším bol tradične Tomáš Púchly, ktorý zvíťazil v disciplínach 50 metrov znak, 50, 100, 200 a 400 metrov voľný spôsob a získla aj cenu za najhodnotnejší výkon v kategórii starších žiakov. Na 200 metrov prsia skončil tretí medzi žiakmi Ondrej Machovič.

Výborný výkon predviedol Dominik Velický v kategórii open. Stal sa víťazom disciplíny na 200 metrov znak. Na stupne víťazov sa ešte dostal na 1500 metrov voľný spôsob Dávid Polakovič.

Z dievčat bola najsúpešnejšia Barbora Križanová, ktorá si vyplávala druhé miesto na 800 metrov voľný spôsob. Medzi žiačkami dohmatla Natália Macková na 400 metrov voľný spôsob ako prvá. Dalšie kovy si doniesli Elene Fábryová

na 200 a 400 metrov voľný spôsob a Barbora Bartovičová na 200 metrov prsia.