Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Sobota 24. 2., meniny má Matej, zajtra Frederik(a).Význam mien.

Po Trnave budú jazdiť na retrobicykloch, niekdajších Ukrajinách

Vydané 14.4.2012 o 12.56, Darina Kvetanová

pošli na vybrali.sme.sk

TRNAVA – So zaujímavým projektom Kolokolo prišla skupinka mladých vysokoškolákov. Svojim rovesníkom chcú ukázať, že lepšie ako premávať sa po meste peši, je užiť si pohodovú jazdu na bicykli.

Po Trnave budú jazdiť na retrobicykloch, niekdajších Ukrajinách

Títo dvaja mládenci to spískali. Na opravenom retrobicykli sa vezie Adam Peciar a na pôvodnej Ukrajine Patrik Hudák. Foto: Darina Kvetanová


reklama

 

Patrik Hudák (21), študent Fakulty masmediálnej komunikácie (FMK), jazdí po Trnave na starej Ukrajine. Za nový bicykel by ju nevymenil. Ukrajina je jednak štýlovejšia, a potom, po kráske z doby minulej už dnešní zlodejíci veľmi netúžia.


Jeho kamarát Adam Peciar (24) takéto staré doslúžilé Ukrajiny rekonštruuje. Chalani dali hlavy dokopy, aby vznikol zaujímavý projekt pre miestnych vysokoškolákov. Nazvali ho Kolokolo.

 

Babičky už telefonujú
Vďaka Adamovi staré bicykle druhýkrát ožijú. Stanú sa z nich zelení retrokrásavci s červenými reťazami. Od septembra by na nich mali jazdiť študenti FMK a urýchliť si takto presun medzi budovami fakulty, ktoré sú od seba vzdialené niekoľko kilometrov.

Halenárska

reklama

 

„Zatiaľ máme zrekonštruovaný len jeden bicykel, v pivnici však leží ďalších pätnásť kúskov,“ hovorí Patrik. „Ľudí chceme poprosiť, aby nás podporili v tejto myšlienke. Ak majú bicykel, na ktorom roky nikto nejazdil, radi si poň prídeme,“ vyzýva Patrik. Adamovi už vraj volajú babičky z okolia, ktoré sa ochotne zbavia fešákov, čo im v pivnici a garáži len zaberajú priestor.

 

Nasadnite na svoj
„Keď sa mi dostanú do rúk, je to kopa šrotu. Sú hrdzavé, treba ich rozobrať a súčiastky poslať na lakovanie. Potom znova zložiť, vymeniť komponenty. Takáto oprava stojí asi sto eur,“ ukazuje Adam na nevábne vyzerajúci bicykel. Opravu financuje FMK, a bicykle sa tak stávajú jej majetkom. Študenti si ich budú prenajímať za 15 eur na semester.


Chalani vedia, že dopyt svojich rovesníkov po spopularizovaní myšlienky neuspokoja. O to však v konečnom dôsledku ani nejde. „Dôležité je, aby pochopili, že aj oni môžu jazdiť na bicykli. Zaobstarať si ho pritom môžu sami,“ dodáva Patrik.


Je možné, že po Trnave sa v lete budú na rovnakých bicykloch premávať skupinky turistov. Mládenci chcú totiž vytvoriť arzenál bicyklov a spolupracovať s miestnymi hotelmi pri ich prenajímaní. Presne tak, ako to roky funguje v európskych metropolách.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Boj do konca sa oplatil: Spartak rozhodol o výhre nad Senicou v nadstavenom čase

Boj do konca sa oplatil: Spartak rozhodol o výhre nad Senicou v nadstavenom čase

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili aj v druhom zápase jarnej časti. Na domácej pôde porazili poslednú Senicu 1:0.... celý článok

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Ostrovček zredukuje dopravu v smere von z mesta len do jedného pruhu. celý článok

Majster slova Viliam Turčány má deväťdesiatku

Majster slova Viliam Turčány má deväťdesiatku

Viliam Turčány sa pokúša tvoriť aj v Dome pre seniorov. Čas pracuje proti mne, hovorí. celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Synagóga Café Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex Sedem A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Angels 2%

reklama

Aktuálne video

Winter JazzFest Trnava bude premiérovo v priestoroch Malého Berlínu

Winter JazzFest Trnava bude premiérovo v priestoroch Malého Berlínu

Bemykey Music a Trnavská hudobná spoločnosť - o.z. prinášajú III. ročník zimného jednodňového jazzového... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

-5°C
-5°C
-5°C

aktualizácia: 19:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama