Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Plavkyňa Križanová si zapláva na majstrovstvách Európy

ŠPORT - Plávanie | 8.5.2012, 10.30, Tatiana Čuperková

Opäť skvelé vystúpenie v bazéne predviedli plavci STU Trnava. Tentoraz sa predstavili na medzinárodných pretekoch Orca cup v Bratislave. V konkurencii takmer siedmich stoviek pretekárov ukázali, že majú veľký potenciál.

Plavkyňa Križanová si zapláva na majstrovstvách Európy

Barbora Križanová splnila limit na ME v disciplíne 200 metrov prsia. Foto: archív STU Trnava

„Tradične výborne zaplával Tomáš Púchly. Päťkrát sa tešil z víťazstva a zakaždým aj z nového slovenského rekordu v kategórii 14-ročných žiakov,“ chválil svojho zverenca tréner Rastislav Hlavatý. Púchly vytvoril od začiatku roka už 21 slovenských rekordov a ašpiruje na zaradenie do slovenskej juniorskej reprezentácie.

Johns Manville ponuka práce
reklama


„Veľkú radosť nám pripravila Barbora Križanová, ktorá v disciplíne na 200 metrov prsia pokorila kvalifikačný limit na majstrovstvá Európy juniorov v Belgicku,“ netajil radosť Hlavatý. Križanová okrem toho zvíťazila aj na 1500 metrov voľný spôsob, na 800 a 200 metrov voľný spôsob skončila druhá, resp. tretia.
 

Na stupni pre víťazov nechýbal ani Juraj Klátik, ktorý doplával druhý na 100 metrov prsia. Dávid Polakovič zvíťazil na 1500 metrov voľný spôsob. Barbara Bartovičová vyplávala dve strieborné a dve bronzové medaily, Adam Halas jedno striebro a jeden bronz a Katarína Poláková jeden bronz.
 

„Výborné zlepšenia v osobných rekordoch predviedli aj najmladší plavci, najmä Natália Macková, ktorá získala jedno strieborné a dve bronzové umiestnenia.“ V hodnotení 52 klubov skončili plavci Trnavy na piatom mieste ako najlepší slovenský klub.
 

REDNOD
reklama


Tomáš Púchly si zapózoval s medailistom z minuloročných MS Keňanom Jasonom Dunfordom. Foto: archív STU Trnava
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama
Johns Manville
reklama