Spartak zdolal pred solídnou návštevou v príprave Dubnicu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.7.2012, 22.38, Ján Král

Futbalisti Spartaka zvíťazili v prípravnom zápase nad Dubnicou 4:1. Stretnutie sa hralo v Červeníku pred solídnou 700-člennou kulisou. Andeli rozobrali svojho protivníka najmä po zmene strán.

Spartak zdolal pred solídnou návštevou v príprave Dubnicu

Sammy Derras (v červeno-čiernom) už podpísal s klubom zmluvu. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak – Dubnica 4:1 (1:0)
hralo sa v Červeníku
Góly Trnavy: 30. Karhan, 50. Pavelka, 52. Gašparík, 75. Čarnota
diváci: 700
SPARTAK (1. polčas): Raška – Stožický, Ba, Čvirik, Ľ. Hanzel – Gašparík, Karhan, Gross, Bicák – Derras, Mikovič
SPARTAK (2. polčas): Rusov – Habánek, Ba, Janečka, Stožický – Ciprys, P. Čarnota, Kaščák, Kuráň – Pavelka, Gašparík

Pavel Hoftych hodnotil stretnutie s Dubnicou pozitívne: „V Červeníku majú krásne futbalové prostredie, aké im môžu závidieť aj niektoré druholigové mančafty. Cítili sme sa tu veľmi dobre, ľuďom som vďační, že prišli vo veľkom počte. V prvom polčase nám Dubnica dokázala vzdorovať. Neboli sme v kombinácií taký presný, ako by sme chceli. V útoku viazla spolupráca Derrasa a Mikoviča, ktorí spolu ešte nehrali. Napriek tomu sme sa ujali vedenia a vytvorili si aj ďalšie šance. Po zmene strán sme strelili pekné góly a ďalšie príležitosti sme nepremenili. V našej hre bolo viacero chýb, ktoré by sa nám proti silnejšiemu protivníkovi mohli vypomstiť. Zaznamenali sme však aj viacero pozitívnych momentov. Rekonvalescent Kaščák hral lepšie než v predošlom zápase, v príprave sa strelecky darí Pavelkovi. Nepreceňujeme výsledok, sme však radi, že sa nám darí víťaziť,“ povedal.

V stretnutí chýbal Ivan Schranz (svalové zranenie), Martin Vyskočil (zranený prst), Ladislav Tomaček (poranené koleno) a Jiří Koubský (začal už trénovať s tímom). „Verím, že všetkých budeme môcť už onedlho použiť do zostavy,“ uviedol.

Samy Derras podpísal s tímom novú zmluvu a zostáva v klube. Skúška Juraja Kuráňa pokračuje.

„Dáme si na rozhodnutie ešte dva týždne. Myslím, že aj jemu prospieva pôsobenie u nás, dotrénoval si kondíciu. Máme pomerne široký káder a musíme zvážiť, či ho v dohľadnej dobe použijeme, alebo nie,“ dodal trnavský kouč.