Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Zachráňme si poslednú zeleň! Občania protestujú proti výstavbe pri Kamenáči

AKTUALITY - Trnava | 16.9.2012, 14.56, Katarína Rosinová

Občianska iniciatíva Green Urban Intervention organizuje protestné zhromaždenie proti plánovanej výstavbe na Kamennej ceste. Vlastníci pozemkov v lokalite Za traťou totiž žiadajú mesto o zmenu územného plánu, ktorá by im tu umožnila vybudovať križovatku, obchodíky a ďalšiu občiansku vybavenosť, či dokonca čerpaciu stanicu.

Zachráňme si poslednú zeleň! Občania protestujú proti výstavbe pri Kamenáči

Projekt revitalizácie Kamenáča, o ktorej sa hovorí už roky. Zatiaľ sa k nej ani len neschyľuje. Namiesto toho sa v jeho blízkosti rozmáha výstavba.

reklama

 

„Pozývame všetkých, ktorým záleží na budúcom výzore Kamenného mlyna,“ píše sa v pozvánke. Protest sa má uskutočniť pred radnicou v utorok 25. septembra o 12.30 h pred zasadnutím mestského zastupiteľstva. Hlasovanie o zmene územného plánu v tejto lokalite je jedným z bodov programu, preto si organizátori myslia, že ich protest bude mať väčšiu váhu.

 

„Touto akciou chceme upozorniť na nekultúrnosť a benevolentnosť, s akou sa v Trnave stretávame. Poslednou kvapkou je práve výstavba objektov na Kamennej ceste. Chceme upozorniť aj na aroganciu moci a ignorácie, s akou sa pristupuje k verejnosti.

 

Kompetentní sa nezaujímajú o názory občanov, neakceptujú sa ich požiadavky a kabinetne sa rozhoduje v prospech developerov a stavebníkov,“ tvrdí aktivistka Andrea Pallang, ktorá stojí na čele Green Urban Intervention.
 

reklama

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama