Trnavské rybníky
reklama

Arcibiskup Róbert Bezák: Nikoho k podpore nepovzbudzujem

AKTUALITY | 23.10.2012, 06.30, prispievatelia

Odvolaný trnavský arcibiskup Róbert Bezák strávil víkend na horách. Využil slnečné lúče babieho leta a spolu so svojimi priateľmi si vyšliapal na Téryho chatu.

Arcibiskup Róbert Bezák: Nikoho k podpore nepovzbudzujem

Priatelia sa odvolanému milovanému arcibiskupovi neodvrátili chrbtom. Sú stále s ním. Foto: archív Jozefa Zvolenského

 

Keďže si uvedomuje, že s novinármi nesmie komunikovať, rozhovor s ním je sprostredkovaný cez jeho osobného priateľa Jozefa Zvolenského.

 

„Ako emeritný biskup som oficiálne na dôchodku. Dostal som sa tak k čítaniu kníh, do ktorých som sa v predošlej dobe len zahľadel,“ hovorí Bezák. Na svätú cirkev nikdy nič zle nehovoril.


Práve naopak, cirkev miluje. Aj v cirkvi sú však podľa Róberta Bezáka ľudia dobrí, ale i menej dobrí. „Pán chcel, aby som sa arcibiskupom stal, Pán však aj chcel, aby som už úrad trnavského arcibiskupa nezastával,“ opisuje svoje pocity z odvolania.


Na udalosť spred troch mesiacov Bezák pozerá s nadhľadom a tvrdí, že takto ho Pán chcel posunúť. „Nikoho neodcudzujem. Veď aj Peter zradil a ako bol blízko Krista,“ vysvetľuje.


Podľa Róberta Bezáka je v cirkvi mnoho ľudí podobného zmýšľania, ako je to jeho. „Pre mňa, ako človeka, odvolanie nebolo ľahké. Malo to však efekt, že okolo mňa sa prostredie vyčistilo a ja už rozoznám, kto je priateľ,“ dodal Bezák.


Róbert Bezák podľa slov Jozefa Zvolenského nikoho, kto sa za neho postaví, nepovzbudzuje, ale ani nikomu v tom nechce brániť.


„V Konferencii biskupov sú tiež len slabí ľudia, ktorí možno nemajú dostatok osobnej odvahy znovu čítať (re – ligio = náboženstvo) písmo tak, aby ho čítali očami súčasníka, ale nanešťastie ich aj nás veriacich, čítajú ho tak, ako pred tristo rokmi,“ hovorí Jozef Zvolenský.


Prevzaté z Plus jeden deň

 

O pozadí odvolania arcibiskupa sa dočítate v článku VIDEO: Róbert Bezák je prvou obeťou evanjelizácie cirkvi.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama