ŠPORT - Ostatné športy | 13.11.2012, 08.55, prispievatelia

Stolnotenisové nádeje z trnavského regiónu pokračujú v úspešnom ťažení. Úspechy sa darí získavať trnavskému klubu KST Viktória ako aj TTC Majcichov.

Stolnotenisová mládež z trnavského regiónu žne úspechy

Zuzana Peková z Viktórie Trnava. Foto: Monika Pazourková

Slovenský pohár v stolnom tenise najmladších žiačok napísal 10. novembra na stoloch trnavskej Viktórie svoje druhé pokračovanie.

Druhé víťazstvo v Slovenskom pohári obhájila Zuzana Peková

Najvyššie nasadená hráčka turnaja, aktuálna slovenská jednotka Zuzana Peková sa na domácich stoloch predstavila vo výbornej forme. Bez väčších problémov zvíťazila v stretnutiach základnej skupiny a neomylne kráčala ďalšími troma víťazstvami k obhajobe celkového prvenstva z prvého turnaja Slovenského pohára.

„Zuzana sa počas celého turnaja veľmi dobre koncentrovala a všetky zápasy absolvovala bez straty setu. Momentálne je vďaka kvalitným výkonom dokonca zaradená do reprezentačného výberu SR. Turnaj Slovenského pohára sme zorganizovali po ročnej prestávke a som veľmi rád, že práve naša hráčka sa stala jeho víťazkou.“ zhodnotil tréner Viktórie Ivan Peko.
IVAN PEKO

Strieborná Lucia Gašparíková z TTC Majcichov
V Moravskom Svätom Jáne sa v nedeľu 28. 10. 2012 odohral ďalší bodovací turnaj mládeže v stolnom tenise regiónu Bratislava-Trnava, tentokrát v kategóriách najmladšie a staršie žiactvo.

Stolnotenisovému klubu Table Tennis Club Majcichov v kategórii najmladších žiačok opäť urobila radosť Lucia Gašparíková. Dostala sa až do finále, v ktorom nakoniec tesne podľahla Hane Slobodníkovej z ŠKST Karlova Ves.

Lucia tak skončila na 2. mieste a do svojej zbierky pridala už druhú striebornú medailu. Medzi najmladšími žiakmi ďalší hráč TTC Majcichov, ešte len 7-ročný Filip Krajčovič postúpil bez prehry zo základnej skupiny a nakoniec skončil na 9.-14. mieste. Prvenstvo si vybojoval Benjamín Mikluščák z Karlovej Vsi.

Medzi staršími žiačkami sa tentoraz nedarilo dvojici Majcichovčaniek. Sarah Belianska ani Miroslava Gašparíková zo skupiny nepostúpili a skončili zhodne na 7.-9. mieste. V kategórii starších žiačok triumfovala Erika Šrámková z MSK Malacky.

Víťazstvo medzi staršími žiakmi si zabezpečil Jakub Takáč z STK Devínska Nová Ves. Na turnaji sa zúčastnilo celkovo 84 hráčov a hráčok z Trnavského a Bratislavského kraja.