Trnavské rybníky
reklama

Futbalový boom mládeže v Cíferi: Chcú súťaž predprípraviek

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.12.2012, 16.35, Ján Král

Vznikne súťaž futbalových predprípraviek? Myšlienku iniciuje futbalový klub z Cífera, ktorý onedlho podá návrh aj písomnou formou na Oblastný futbalový zväz Trnava.

Futbalový boom mládeže v Cíferi: Chcú súťaž predprípraviek

Futbalová prípravka Cífera na turnaji v Hrnčiarovciach. Foto: Filip Tomašovič

Púpavy pri aleji
reklama


„Naším zámerom je, aby popri súťaži prípraviek mali vlastnú ligu aj osemročné a mladšie deti,“ vraví Marián Moravčík z ŠK Cífer, ktorý má v klube na starosti mládežnícky úsek.


„Ak by si zväz tento nápad neosvojil, napríklad pre nedostatočný počet rozhodcov, sme pripravení zorganizovať súťaž aj na neoficiálnej úrovni. Som presvedčený, že šesť tímov by sa našlo,“ predstavil ďalej ideu.


„V klube sme vytvorili družstvo predprípravky v septembri. Máme v kádri dvadsať chlapcov narodený v roku 2004 a mladších. V prípravke hrá ďalších šestnásť. V obci zažívame v tomto smere futbalový boom,“ pochvaľuje si Moravčík.

ŠUPA technika
reklama


Klub zorganizoval v sobotu v športovej hale v Hrnčiarovciach predvianočný halový turnaj prípraviek Husky cup. Vyhralo ho družstvo Zelenča, druhý skončil trnavský Spartak (ročník narodenia 2003). Rovnaký počet bodov, ale horší vzájomný zápas mali tretí Cíferčania.


Štvrtá skončila Modranka, piate Hrnčiarovce a posledný SFM Senec. „Vo februári ideme s prípravkou na medzinárodný turnaj do moravského Hluku. Teší nás, že čoraz väčší záujem prejavujú aj sponzori, bez ktorých by sme futbal na úrovni nemohli robiť.“


V obci teda rastie silná mládežnícka základňa. V klube si zároveň ale uvedomujú, že potrebujú posilniť žiacke a dorastenecké družstvo, ktorým sa v súťažiach ObFZ Trnava v aktuálnej sezóne nedarí.


Aj o tomto budú debatovať na výročnej členskej schôdzi 12. januára. Súčasnému výboru končí dvojročné funkčné obdobie. Členovia klubu si budú voliť funkcionárske zloženie na nový časový úsek.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama