Víťazný víkend: Trnavskí hokejisti priniesli body aj z Trebišova

ŠPORT - Hokej | 6.1.2013, 21.01, prispievatelia

Úspešný víkend na klziskách súperov majú za sebou Gladiátori. Po Topoľčanoch zdolali aj posledný Trebišov. Tretie víťazstvo v rade vonku sa nerodilo jednoducho.

Víťazný víkend: Trnavskí hokejisti priniesli body aj z Trebišova

Ilustračné foto: shutterstock.com

V štvrtej minúte sa favorit stretnutia ujal vedenia, keď zaúradovala prvá formácia Trnavy a Dávid Schmidt po prihrávkach Jančoviča a Dudáša strelil prvý gól.

Hostia kontrolovali vývoj hry a po hákovaní domáceho Ivanča dokonca nepremenili trestné strieľanie. Prvú tretinu aj tak vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0.

V polovici stretnutia sa Trnavčania dostali už do dvojgólového vedenia zásluhou Viliama Daráša. Trebišovčania však nezložili zbrane a už o tri minúty znížil Filip Podsedlý na rozdiel jediného gólu.

Hostia znervózneli, nevyužili dve vylúčenia domácich a prišiel trest. V 39. minúte vyrovnal domáci Matúš Petričko. Oba góly delilo iba päť a pol minúty.

Vyrovnaná bola aj tretia časť hry, obe mužstvá si dávali pozor aby neinkasovali. Favorizovaní Trnavčania boli aktívnejší v počte striel, brankár domácich si riadne zachytal.

V 51. minúte to bola opäť prvá formácia Trnavy, ktorá rozhodla o vedení hostí. Presadil sa Michal Dudáš, asistencie si pripísali Schmidt a Jančovič.

Zo záveru stretnutia stojí za zmienku osobný desať minútový trest pre domáceho Pavlička, ktorý si nedržal nervy na uzde. Hostia si na ďalekú cestu pribalili aj plný počet bodov a dobrú formu na utorkové regionálne derby proti Senici.

HK Trebišov – HK Trnava 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: Podsedlý, Petričko – Schmidt, Daráš, Dudáš
Strely: 28:44
Vylúčenia: 7:6 Navyše Pavličko 10 min za nešportové správanie
Presilovky: 0:0
Rozhodovali : Babeliak – Bľanda, Beňuška
Diváci: 360
Trebišov: Hollý – Ružička, Ficko, Pačuta, Ivančo, Antal, Buraľ, Senčák, Valko – Schnelly, Králik, Podsedlý, Pisio, Kovaľ, Pavličko, Oravec, Petričko, Wesselényi, Marcinko, Miľovčík, Grega
Trnava: Hála – Reho, Holenda, Zahumenský, Poláček, Demo, Grman, Šišmič, Hronec – Dudáš, Schmidt, Jančovič, Lisoň, M. Baran, Daráš, Uhlík, Hubek, Achs, Božík