Gladiátori otočili zápas a na nájazdy porazili Senicu

ŠPORT - Hokej | 9.1.2013, 08.31, prispievatelia

V regionálnom hokejovom derby Trnavy a Senici zavážili dva góly domácich v priebehu 24 sekúnd. Stratený zápas z pohľadu domácich dostal náboj a rozhodnúť museli až samostatné nájazdy.

Gladiátori otočili zápas a na nájazdy porazili Senicu

Ilustračné foto: shutterstock.com

Favorit zo Záhoria začal ako sa patrí, Seničania zatlačili gladiátorov už v úvodných minútach. Prvý gól bol otázkou času a len vďaka Hálovi padol až v desiatej minúte. Seničania hrali presilovku a dve sekundy po jej skončení dorazil strelu od modrej Vladimír Lantoš.

Vedúci gól hosťom pomohol. Prvú tretinu vyhrali aj na strely v pomere 19:6. Akcie Trnavy boli symbolické, brankár Senice Peksa sa miestami musel nudiť.

V úvode druhej časti hry sa hostia ubránili v početnej nevýhode a opäť si hrali svoju hru. Výnimkou bola iba nastrelená žrď Peksovej brány. V 28. minúte roztočili Záhoráci kolotoč pred Hálovou svätyňou a výsledkom bol gól z hokejky Michala Kluku.

V polovici stretnutia sa porúčal na trestnú lavicu skúsený Lezo a krátko po ňom aj Mikolášek. Presilovku o dvoch mužov Trnavčania využili bombou Borisa Zahumenského – 1:2. Uplynulo 24 sekúnd a Dávid Schmidt vyrovnal na 2:2.

Vyrovnanie stavu bolo pre domácich ako živá voda a hostia museli byť radi, že do konca tretiny už neinkasovali.

Porucha rolby a hlboká ryha v ľade posunuli začiatok tretej tretiny o pár minút. Prvá polovica tretiny bola opatrná z oboch strán, skóre sa menilo až po strele Antona Leza a favorit opäť viedol. O tri minúty vyrovnal Marek Lisoň a zápas sa skončil nerozhodne.

V predĺžení mali možnosť presilovky hostia, Hála spolu s obranou udržali nerozhodný stav a na rad prišli samostatné nájazdy.

V prvej sérii skórovali obe mužstvá iba raz a o výhre Trnavy rozhodol krásnym blafákom obranca Boris Zahumenský.

Gladiátori si pripísali extra bod za výhru po nájazdoch a pokračujú vo výborných výkonoch, keď v posledných troch zápasoch získali osem bodov.

HK Trnava – HC Dukla Senica 4:3 po s.n. (0:1, 2:1, 1:1)
Góly: Zahumenský, Schmidt, Lisoň – Lantoš, Kluka, Lezo – rozhodujúci sam. nájazd Zahumenský
Strely: 27:47
Vylúčenia: 3:5
Presilovky: 2:0
Rozhodovali : Vojtek – Brath, Mĺkvy
Diváci: 216
Trnava: Hála – Holenda, Grman, Zahumenský, Poláček, Hronec, Demo, Šišmič, F. Jančovič – Dudáš, Schmidt, Jančovič, Lisoň, M. Baran, Daráš, Achs, Hluch, Bohunický, R. Baran, Hubek, Faktor
Senica: Peksa – Beťko, Škápik, Salajka, Šedivý, Pavešič, Ivičič – Vaškovič, Lezo, Mikolášek, Lantoš, Hreus, Penák, Kluka, Surovka, Rajčák, Štetina, Cibulka

1. HK Spiš.N.Ves 35 24 2 3 6 148 : 68 79
2. HC Dukla Senica 35 24 3 1 7 153 : 104 79