Trnavskí hokejisti zdolali Prievidzu až po nájazdoch

ŠPORT - Hokej | 13.1.2013, 16.02, prispievatelia

Vyhrať nad slabším tímom je celosezónny problém Gladiátorov. Potvrdilo sa to aj v Prievidzi.

Ilustračné foto: shutterstock.com

V prvej tretine sa favorizovaný celok z Trnavy nedokázal strelecky presadiť, domáci ju vyhrali gólom Jasinského v početnej výhode. Obojstranne opatrné stretnutie gólov vyrovnal Dalimír Jančovič a Trnava vyhrala druhú časť hry.

Za zmienku z druhej tretiny ešte stojí nepremenené trestné strieľanie po hodenej hokejke Richarda Faktora.

Krátko po začiatku tretej časti hry skóroval Marek Lisoň a hostia viedli 2:1.
O tri minúty to už nebola pravda, keď sa Ramon Kerata presadil a bez asistencií vyrovnal na 2:2. Zápas sa nerozhodol ani v predĺžení a prišli na rad samostatné nájazdy.

Už jeden vychytaný nájazd v zápase favorizoval Trnavu. Miroslav Hála potvrdil očakávanie a vychytal extra bod na cestu domov. Rozhodujúci nájazd premenil Boris Záhumenský.

Trnavských hokejistov čakajú dva domáce zápasy, keď v utorok privítajú Bardejov a vo štvrtok HK Orange 20.

MŠ HK Prievidza – HK Trnava 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1)
Góly: Jasinský, Kerata – Dal. Jančovič, Lisoň – rozhodujúci sam. nájazd. Zahumenský
Strely: 36:30
Vylúčenia: 6:7 Navyše Lisoň 10 min osobný trest
Presilovky: 1:0
Rozhodovali : Pišťanský - Mráz, Frimmel
Diváci: 242
Prievidza: Belák – Chromý, Majer, Jaško, Bátora, Šimo, Celar, Beláň – Jasinský, Mach, Kerata, Viedenský, Líška, Hús, Čopák, Mendel, Malacha, Švec, Kováč, Tonhauser
Trnava: Hála – Hluch, Grman, Zahumenský, Poláček, Hronec, Demo, F. Jančovič – Lisoň, Schmidt, Dal. Jančovič, Bohunický, M. Baran, Daráš, Uhlík, Melichár, Hubek, R. Baran, R. Faktor

1. HC Dukla Senica 36 25 3 1 7 155 : 105 82
2. HK Spiš.N.Ves 36 24 2 3 7 148 : 71 79