Hokejisti nevyhrali už tri zápasy, podľahli aj Považskej Bystrici

ŠPORT - Hokej | 19.1.2013, 15.42, prispievatelia

Prehra v pozícii favorita je pre gladiátorov túto sezónu pomaly tradíciou. Po nevýraznom výkone opäť odchádzali z Považskej Bystrice bez bodu.

Ilustračné foto: Dominika Hadzušová

Ani v štvrtom vzájomnom zápase tejto sezóny nedokázali trnavskí hokejisti zvíťaziť. Skóre otvoril v 16. minúte domáci Tomáš Lipták. Hostia nevyužili ani jednu z dvoch presiloviek a viac sa už v prvej tretine nestalo.

Len 22 sekúnd po začiatku druhej tretiny bolo už 2:0, po dorážke skóroval Ivan Slávik.

Trnavčania ubránili oslabenie o dvoch mužov, čo ich povzbudilo, ale stav sa nemenil až do konca druhej časti hry.

Gól hostí prišiel až v tretej tretine po využitej presilovke zásluhou Viliama Daráša. Od tohto momentu sa obe mužstvá predháňali v zahadzovaní presiloviek.

Minútu pred koncom si vzali hostia oddychový čas a odvolali brankára Hálu. Domáci Tomáš Lipták sa po výbornej šanci Zahumenského dostal k puku a zo stredného pásma rozhodol do prázdnej brány o víťazstve Považskej Bystrice.

HK 95 Považská Bystrica – HK Trnava 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: Lipták 2, Slávik - Daráš
Strely: 27:46
Vylúčenia: 7:4
Presilovky: 0:1
Rozhodovali : Vojtek- Tvrdoň, Valo
Diváci: 135
Považská Bystrica: Johanes – Sekáč, Krecháč, Šuda, Niník, Filo, Vereš. Benko – Koleda, Slávik, Bujdák, Valach, Adamec, Kubiš, Jarab, Palák, Majerik, Kudlej, Boško
Trnava: Hála – Poláček, Zahumenský, Schmidt, Hluch, Demo, Hronec – Rybárik, M. Baran, Grman, Bohunický, Melichár, Daráš, Uhlík, Hubek, Rosa, Faktor