Gladiátori v poslednom kole základnej časti otočili zápas proti Topoľčanom

ŠPORT - Hokej | 6.2.2013, 08.53, prispievatelia

V závere základnej časti potešili gladiátori domáceho diváka, keď dvomi presilovkami otočili výsledok s Topoľčanmi na 3:2. Deviate miesto je aj tak sklamaním.

Gladiátori v poslednom kole základnej časti otočili zápas proti Topoľčanom

Ilustračné foto: shutterstock.com

Už v druhej minúte domáci inkasovali z hokejky Gogu a potvrdili zlú formu v závere ligy.

V 12. minúte bolo už 0:2, keď Gráčik zvýšil a s gladiátori boli na uterák. Na konci tretiny využil domáci Daniel Rosa presilovku a bolo o čo hrať - 1:2.

Prebiehala polovica druhej tretiny a domáci hokejisti opäť hrali v početnej výhode. Patrik Hano vyrovnal na 2:2 a zápas začínal znovu.

Vyrovnané skóre prinieslo aj vyrovnanú hru až do 49. minúty. Prvá formácia Trnavy zaúradovala a Martin Baran vstrelil gól na 3:2. Dokonalý obrat sa podaril a tento zásah bol aj zásahom víťazným.

Po výhre 3:2 síce gladiátori dali dobrú bodku za základnou časťou, všeobecne sa dá hovoriť o sklamaní. Prehajdákaný náskok v závere, zbabrané zápasy so slabšími súpermi a rozpačité výkony, aj tak by sa dala v skratke charakterizovať táto sezóna Trnavy.

Gladiátorov čakajú zápasy v skupine porazených, majú tak jedinečnú možnosť si natrénovať ako sa vyhráva v úlohe favorita.

HK Trnava – HC Topoľčany 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Diváci: 150
Trnava: Jančovič – Reho, Poláček, Hano, Zahumenský, Demo, Hluch, Macháč, F. Jančovič – Dudáš, Schmidt, M. Baran, Lisoň, Hubek, Daráš, Bohunický, Uhlík, Rybárik, R. Baran, Rosa, Faktor
Topoľčany: Beliansky – Kutňanský, Petrina, Tartaľ, Gál, Behan, Mrázik, D. Mihalik – Chlapovič, Káčer, Gráčik, Klačanský, M. Mihálik, Bystričan, Goga, M. Mihalik, Tvrdík, Bednárik, Drahovský, ŠImurka

1. HC Dukla Senica 45 31 5 1 8 194 : 123 104
2. HC 46 Bardejov 45 27 1 8 9 168 : 109 91
3. HK Dukla Michalovce 45 27 2 5 11 217 : 136 90
4. HK Spiš.N.Ves 45 27 2 3 13 169 : 105 88
5. HC PREŠOV 07 s.r.o. 45 25 4 4 12 168 : 112 87
6. MHk 32 L. Mikuláš 45 24 3 1 17 183 : 159 79
7. HC TOPOĽČANY 45 17 4 4 20 166 : 160 63
8. HC 07 DETVA 45 17 3 3 22 146 : 158 60