Trnavské rybníky
reklama

Atletická Kinderiáda bude opäť v Trnave. Už po siedmykrát!

ŠPORT - Atletika | 10.4.2013, 07.57, prispievatelia

V Trnave sa uskutoční štvrté regionálne kolo siedmeho ročníka Kinderiády. Osemčlenné družstvá sa stretnú už 16. apríla na trnavskom atletickom štadióne Slávia.

Atletická Kinderiáda bude opäť v Trnave. Už po siedmykrát!

Ilustračné foto: jak

Púpavy pri aleji
reklama


Na pretekoch sa zúčastní 240 detí druhých až piatych tried z 30 základných škôl Trnavského kraja. Pretekov sa zúčastnia nielen verní fanúšikovia Kinderiády, ale aj úplní nováčikovia.

 

Jednotlivé družstvá budú súťažiť v atletických disciplínach a tí najlepší majú šancu postúpiť do finále, ktoré sa bude konať v júni v Bratislave. Atletické preteky Kinderiáda organizuje spoločnosť Ferrero Česká v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom na Slovensku.


V Trnave sa zídu malí atléti zo základných škôl celého kraja, aby si zmerali sily v súťažných disciplínach. Všetci pretekári si zabehnú šprint na 60 metrov a následne budú súťažiť v individuálnych disciplínach – druháci v skoku do diaľky z miesta, tretiaci v hode plnou loptou, štvrtáci v hode kriketovou loptou a piataci v skoku do diaľky s rozbehom.

ŠUPA technika
reklama

 

Celé preteky už tradične vyvrcholia náročným štafetovým behom. Každý športovec dostane šancu prekonať minuloročné rekordy.

 

Tri najlepšie družstvá postúpia do finále, v ktorom môžu vyhrať pre svoje školy spolu 4 980 Eur. Táto čiastka je určená na rekonštrukciu školských športovísk a na nákup športového vybavenia.


Patrónkou siedmeho ročníka sa stala slovenská bežkyňa Lucia Klocová.

 

„Myslím si, že je skutočne dôležité vzbudzovať u detí záujem o šport. Ak majú talent, treba ho ďalej rozvíjať. Preto ma veľmi teší záujem detí o atletiku a som naozaj rada, že existuje projekt, akým je Kinderiáda, vďaka ktorému si deti vyskúšajú atmosféru profesionálnych pretekov a overia si svoje bežecké schopnosti,“ povedala Klocová.


Aj tento rok sa môžu deti tešiť na mimosúťažné disciplíny Kids´ Athletics, ktoré pre ne pripravila Ferrero Česká. Medzi najzaujímavejšie disciplíny patrí hod oštepom, prekážkový beh či skákanie vo vreci.

 

Deti tak majú možnosť vyskúšať si aj menej tradičné atletické disciplíny.

 

Hlavne však budú mať príležitosť stráviť krásny deň športovaním a nadväzovaním nových priateľstiev.


BARBORA TABAČKOVÁ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama