Trnavské rybníky
reklama

Trnavské softbalistky bojujú o body v Moravskej ženskej lige

ŠPORT - Softbal | 25.4.2013, 08.27, prispievatelia

Trnavský softbal poznajú aj v zahraničí. Juniorský celok Trnava Panthers sa prihlásil do Moravskej ženskej ligy.

Trnavské softbalistky bojujú o body v Moravskej ženskej lige

Ilustračné foto: Ivan Kopčáni

Púpavy pri aleji
reklama


Stalo sa tak na základe rozhodnutia vedenia klubu a trénerov juniorského družstva Igora Baranoviča a Rastislava Sokolovského.


Nie je tajomstvom, že úroveň softballových líg na Slovensku upadá a to hlavne z dôvodov, že jestvujúce kluby v minulosti prestali investovať sily a financie do rozvoja svojich hráčskych základní – teda do mládeže.


Členská základňa sa stále zmenšuje a niektoré kluby lavírujú na pokraji svojho zániku. Zo softballu sa vytrácajú funkcionári, ktorí roky držali tento šport v záujme mládeže.

ŠUPA technika
reklama


Skúsené hráčky odchádzajú hrať do zahraničných klubov, alebo končia s aktívnou kariérou bez toho, aby sa ďalej venovali softballu ako trénerky, rozhodkyne či funkcionárky.


Trnava však zatiaľ takýto problém nemá a dlhodobé pôsobenie na mládež a hlavne ich rodičov prináša ovocie v podobe obsadzovania všetkých kategórii softballových líg.

 

„Prizývame rodičov k aktívnemu pôsobeniu v našom klube. Vedenie hľadá stále nové a nové smery a cesty ako softball v Trnave udržať pre jeho hráčov atraktívny a zaujímavý. Jedným z týchto smerov je aj rozhodnutie – hrať v súťažiach u našich zahraničných susedov,“ vraví predseda Trnava Panthers Igor Baranovič.


„Prvým krokom bola minuloročná účasť kadetského družstva Trnavy v Moravskej lige kadetiek. Veľmi nás potešilo, ak tento krok hodnotili aj naši českí partneri ako prínos a oživenie tejto súťaže. Česká asociácia ocenila aj výbornú organizáciu finálového turnaja tejto ligy, ktorá vyvrcholila na našom novom ihrisku,“ pokračuje.


„Tento rok sme vstúpili prvými stretnutiami do ďalšieho projektu, a tým je účasť nášho juniorsko- ženského tímu v Moravskej lige žien. Po dohode oboch trénerov kostru tohto družstva tvorí základ junioriek obohatený o hráčky ženského tímu. Snahou je spojiť dravú mladosť s nadobudnutými skúsenosťami.“


Trnava Panthers ako jediné družstvo zo Slovenska reprezentuje našu republiku v tejto súťaži. „Samozrejme, náš klub, hráčov i rodičov to stojí nemalé financie, ale rozhodne je to investícia do budúcnosti klubu za ktorou nebudeme nikdy banovať,“ dodal Baranovič.

 

V dvoch úvodných zápasoch trnavský tím nastúpil v Brne. V prvom stretnutí porazili pantherky družstvo Brno Sever 6:5, v ďalšom podľahli klubu Dračice Brno 5:15.

 

Tréner Rastislav Sokolovič o dvojzápase povedal: „V pozápasovom hodnotení nesmú chýbať slová chvály na adresu nielen starších – skúsenejších žien Moniky Čambálovej, Karolíny Behúlovej, juniorky Laury Ferancovej, ale hlavne veľmi príjemne prekvapili aj herne niektoré mladšie hráčky.

 

A to napríklad výborná hra v obrane na tretej méte Simony Machovej. Skvelá pálka Ely Gajarskej, presné zásahy Paťky Stúpalovej na spojke, a samozrejme veľmi spoľahlivým výkonom už neodmysliteľne patrí aj výkon kapitánky juniorského družstva - kečerky Niky Kalickej.

 

Bojovnosťou však vynikali aj ostatné hráčky no sezóna je ešte len v absolútnom začiatku a tak po prechode z telocvične na ihrisko a rovno do zápasov ešte niektoré hráčky nestačili ukázať naplno čo je v nich.“

 

Trnava Panthters v Brne reprezentovali: Monika Čambálová, Karolína Behúlová, Laura Ferancová, Nika Kalická, Simona Machová, Petra Sokolovská, Petra Puškárová, Patrícia Stúpalová, Henrieta Zacharová, Elisabeth Gajarská, Lenka Trnková, Melánia Dekanová


Najbližšie sa predstavia Trnava Panthers už túto nedeľu 28. apríla v Olomouci proti dvom domácim družstvám.ä

rb, ib, rs, jak

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama