Trnavské rybníky
reklama

V Malom Ríme vám Garra Rufa rybičky ošetria nohy

AKTUALITY - Firmy | 30.4.2013, 10.47, reklamný článok

Hľadáte relax po ťažkom dni? Zišla by sa vám pedikúra nôh? V Trnave spustili metódu, kde vám príjemný peeling spravia živé rybičky.

V Malom Ríme vám Garra Rufa rybičky ošetria nohy

Celá procedúra sa odohráva v príjemnom prostredí.


Malé kaprovité tvory, ktorých blahodárne účinky pre človeka objavili v dávnej minulosti v tureckej rieke Kangal, sú známe aj pod názvom doktor ryba.


Celé to funguje tak, že rybky obhryzávajú odumreté časti ľudskej kože, pričom vylučujú enzým, ktorým ju ošetrujú.


V Trnave prednedávnom vznikol salón Garra Relax, kde tieto služby ponúkajú. Ľudia si tu môžu ošetriť nohy, lýtka a ruky.

 

"Tieto ryby nemajú zuby, kožu odštipkávajú tvrdým podnebím, takže nikoho nepokúšu," vraví majiteľka prevádzky Garra Relax Alexandra Konečná.

 

Rybičky majú veľkosť tri až štyri centimetre.


"Dĺžku procedúry si vyberá klient, osobne odporúčam minimálne polhodinu až 40 minút. V momente keď človek vloží nohy do akvária, ryby ešte nemajú čo odštipkávať. Po desiatich minútach koža zmäkne a ryby sú znova aktívne. Zo začiatku si urobia sondu, aby vedeli, ktorú časť nohy majú ošetriť. Postupne sa presúvajú od prstov k pätám," pokračuje.


Klient pred vstupom do akvária musí dodržať hygienické podmienky, nesmie používať kortikoidné masti a brať v čase procedúry antibiotiká.

 

Procedúra má aj relaxačné účinky.


Procedúry sa používajú v rámci pedikúry, ako mikromasáž chodidiel, peeling nôh, ale pomáhajú aj proti kožným ochoreniam a plesniam chodidiel. Vhodné sú pre psoriatikov.


"Podotýkam, že psoriáza nie je infekčná, ľudia sa teda nemusia báť, že by sa na nich v akváriu niečo prenieslo. Ryby sú pod dohľadom veterinára, otvorenie prevádzky povolil Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave. Voda je čistená výkonnými filtrami. Za hodinu sa šesťkrát prefiltruje 1400 litrov vody. Žiadna infekcia teda nehrozí," vysvetľuje Konečná.

 

Voda v akváriách sa neustále čístí.


Na pedikúru a mikromasáž sa oplatí prísť aspoň raz mesačne. "U psoriatikov odborníci odporúčajú procedúru opakovať 21 dní po sebe vždy aspoň v hodinovej dĺžke. Neskôr preventívne raz mesačne.

 

Rybky chorobu neodstránia, ale pomáhajú ľuďom trpiacim na tieto problémy k plnohodnotnému životu. Postupne vybrúsia problémové ložiská až k zdravej koži, a koža sa prestane lúpať."

 

Rybky začínajú kúru pri prstoch a postupne sa presúvajú k pätám.


Klienti si môžu dohodnúť aj súkromný pobyt bez prítomnosti iných osôb.V jednotlivých akváriách sa o ich nohy stará 65 - 70 rybičiek. Aktívne sú zhruba rok, potom ich menia.

 

Majiteľka prevádzky Alexandra Konečná sa teší na vašu návštevu.


"Aký je to pocit, keď sa pustia do vašich nôh? Najprv zvláštny. Nešteklí to. Skôr je to, ako keď plávate a naraz sa niečo okolo vás obšuchne," usmieva sa Konečná.


"Keď som to prvýkrát skúšala, najprv som dostala záchvat smiechu. Potom to bol ale veľmi príjemný pocit, až priam návykový. Teraz procedúru absolvujem každý týždeň a neviem sa dočkať ďalšej."

  

Salón Garra Relax
Pasáž Malý Rím
Štefánikova ulica 21/A
Druhá časť pasáže - po ľavej ruke


Otváracie hodiny:
Pondelok, streda, piatok: 14.00 - 19.00
Utorok a štvrtok: 8.00 - 14.00
Sobota: na objednávku (treba sa deň dopredu telefonicky nahlásiť)


Kontakt:

Tel.: 0915 887 056 - Alexandra Konečná
email: garrarelax.konecna@gmail.com

 

 

Prevádzku nájdete v komplexe Malý Rím na Štefánikovej ulici 21.

 

Stačí vojsť do pasáže a prevádzku budete mať po ľavej ruke.

 

Prevádzka sa nachádza v druhej časti pasáže za predeľovacími dverami.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama