Trnavské rybníky
reklama

V Smoleniciach odohrali kolo ligy v americkom futbale

ŠPORT - Americký futbal | 15.5.2013, 07.00, prispievatelia

Minulú nedeľu sa na základnej škole v Smoleniciach uskutočnilo ďalšie kolo slovenskej sedmičkovej ligy v americkom futbale. Na turnaji sa okrem domácich Eagles zúčastnili Banská Bystrica Daemons a nováčik súťaže Košice Steelers. Pre orlov to bol mimoriadne dôležitý turnaj v boji o play-off.

V Smoleniciach odohrali kolo ligy v americkom futbale

Ilustračné foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama


V prvom zápase to proti démonom z Banskej Bystrice rozbalili vo veľkom a hneď v úvode z prvej hry zaznamenali prvé body behom Ivana Klementoviča a ujali sa vedenia 6:0.

 

Banská išla do útoku, ale proti smolenickej obrane si nevedeli nájsť cestu a bystrického quarterbacka dokonca stiahli na zem v endzóne, čo znamenalo ďalšie dva body pre orlov (tzv safety).

 

Banská Bystrica sa viac menej nezmohla na aktívny odpor a tak skórovali postupne Šukola, Nemec a opäť Klementovič a vytvorili pohodlný náskok 27:0. Až v závere duelu sa podarilo zaznamenať démonom aspoň čestný úspech a skorigovali stav na 27:7.

ŠUPA technika
reklama


V druhom zápase sa predstavili oceliari proti Bystrici. Toto stretnutie malo napínavejší priebeh.

 

Keď sa ujala Bystrica vedenia 6:0, dlho sa nevedeli steelers presadiť proti solídnej obrane a démonom sa dokonca podarilo položiť ďalší touchdown, ktorý nebol uznaný.

 

Prišlo totiž k porušeniu pravidla o znevažovaní súpera (bystrický hráč osamotený pred endzónou gestom ponúkal šišku dobiehajúcej obrane – keďže sa hrá podľa pravidiel NCAA, je toto konanie v rozpore s pravidlami).

 

Bol to asi zlomový moment zápasu, ktorý mladé mužstvo daemonov nahlodal a Košiciam vlial novú energiu. Od tohto momentu neboli Bystričania schopní zastaviť silové behy steelerov a tí sa pomali kúsali k víťazstvu. Skórovali trikrát a zápas vyhrali 20:6.


Posledným zápasom bolo meranie síl košických a smolenických borcov. V tomto prípade sa prejavila väčšia herná skúsenosť a vyzretosť orlov.

 

Skóre zápasu otvorila smolenická obrana, keď súperov quarterback hodil prihrávku priamo do rúk orla a ten s ňou doletel až do touchdownu.

 

Košice predviedli tak ako proti Daemonom silovú hru po zemi, ktorú obrana slušne zvládala a zároveň dokázala pokrývať aj občasné lopty vzduchom.

 

Kvalitnú prácu defenzívy podporil aj útok a peknými akciami systematicky kráčal za bodmi. Snaženie a kolektívny výkon priniesli svoje ovocie v podobe zaslúženého víťazstva 27:0.


Smolenice Eagles sa predstavia 15. júna vo Zvolene v súboji s domácimi Patriots.

 

Už túto nedeľu 19. mája po dvojtýždňovej pauze, odohrajú Bulldogs Trnava ďalší zápas ČLAF 2013. V Brne nastúpia na horúcej pôde proti Brno Alligators.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama