ŠPORT - Futsal | 11.3.2011, 19.55, Tatiana Čuperková

Futsalová Mima Trnava odcestovala do Košíc na prvý zápas play-off. Tréner Jozef Duhony mohol počítať s kompletnými dvoma štvorkami. Mimáci si veľmi uvedomovali dôležitosť tohto stretnutia a v príprave nič nepodcenili. V predzápasovej debate zaznela šatňou aj spoločná modlitba Otče náš iniciovaná prezidentom klubu Marekom Ondrejkom.

Prvá zastávka na dlhej ceste do Košíc. Zľava: Peter Sládeček, masér Tomáš Horváth a Ľuboš Kopčan. Foto: Tatiana Čuperková

Trnavčania začali rezkejšie, do svojho súpera sa zahryzli, vypracovali si niekoľko skvelých šancí. No ani strela Sládečka, Kunku či Málika v sieti hosťujúceho brankára neskončila. Trest za nevyužité šance prišiel v 13. minúte, keď prízemnou strelou dostal domácich do vedenia Riapoš. PKP vedúci gól posmelil a niekoľkokrát nebezpečne ohrozil trnavského gólmana Guťana. Ten sa však šance medzi troma žrďami chopil na výbornú a prezentoval sa mnohými excelentnými zákrokmi. Mima mala dve minúty pred koncom prvého polčasu aj šťastie, keď rozhodcovia neodpískali ruku hosťujúceho tímu.

Po obrátke mala opäť dve čisté šance Trnava, ale bol to znova Riapoš, kto v 25. minúte strelou pod brvno zvýšil na 2:0. Vzápätí mal veľkú šancu znížiť Krivočenko, ale mieril len do bočného sita. Riapoš zavŕšil svoj hetrik v 31. minúte, keď si obohral nového hráča v drese Mimy Krištofíka a loptu poslal pod brvno. Hneď nato siahol tréner Duhony k hre bez brankára. Jeho zverenci si opäť vypracovali niekoľko šancí, ale, paradoxne, inkasovali. Z diaľky poslal loptu do opustenej mimáckej brány Kuhajdík. Hra bez brankára žala úspech aspoň v korigovaní výsledku. Z ľavej strany poslal v 37. minúte elegantnú strelu pod brvno Sládeček a znížil na 1:4. O minútu neskôr sa tečovaná strela Kunku takisto dostala do siete. Pár sekúnd pred koncom napálil z ideálnej pozície Adámek do brankára a Málik len tesne minul bránu. Odhodlanie Mimy vybojovať si pred domácim duelom mečbal zostala nevyužitá.

Peter Sládeček (kapitán Mimy): „Nevyužili sme množstvo šancí. Hrali sme veľmi dobre, ale inkasovali sme práve my. Nemyslím si, že rozhodujúci bol štvrtý gól v našej sieti. Odohrali sme slušnú power play, z ktorej sme dali dva góly. V pondelok chceme sériu vyrovnať a cestovať na rozhodujúci zápas do Košíc.“

PKP Košice – Mima Trnava 4:2 (1:0) – stav série 1:0
Góly: 13., 25. a 31. Riapoš, 36. Kuhajdík – 37. Sládeček, 38. Kunka
R: Gál – Budač, 70 divákov
MIMA: Guťan – Adámek, Budovec, Krivočenko, Gabaš – Sládeček, Kunka, Málik, Pleva (Krištofík)