Trnavské rybníky
reklama

Delegácia z Hongkongu si chcela odviezť piešťanské liečivé bahno domov

AKTUALITY - Piešťany | 12.3.2011, 00.00, Rastislav Piovarči

PIEŠŤANY – Návšteva hongkongských obchodníkov prejavila záujem o kúpele a slovenské víno. Ak sa dohodnú na spolupráci, zrejme poriadne rozvíria cestovný ruch. Našli u nás obrovské možnosti pre rozvoj obchodu.

Delegácia z Hongkongu si chcela odviezť piešťanské liečivé bahno domov

Delegácia prejavila záujem o spoluprácu aj s mestom Piešťany. Na jeseň sa zástupcovia radnice možno zúčastnia veľkej výstavy vín v Hongkongu. foto: ras

Cukrovar Trnava
reklama

Delegácia neskrývala svoje nadšenie z liečebných kúpeľov i toho, čo ponúka slovenský vidiek. S primátorom Remom Cicuttom, riaditeľom kúpeľov Klausom Pilzom a zástupcami podnikateľov sa stretli v piatok na pôde piešťanskej radnice. Okrem obchodnej spolupráce sa zaujímali aj o to, ako dostať liečivé bahno priamo do Hongkongu. „Toto by sme chceli mať u nás,“ reagoval na blahodárne účinky bahna honorárny konzul Slovenskej republiky v Hongkongu Willy Lin.
Po ochutnávke vína od malokarpatských producentov zase zatúžili dovážať ho do Hongkongu a odtiaľ distribuovať do celej Číny.
„Sme nadšení kvalitou. Určite nadviažeme so slovenskými podnikateľmi kontakty. Máme záujem aj o ekoturistiku,“ povedal David Kuk z delegácie Hongkongskej rady pre rozvoj obchodu. Keď sa dozvedeli, že Piešťany majú aj technický skúšobný ústav, ktorý dáva certifikáty a osvedčenia, neskrývali nadšenie. Predseda Slovenskej priemyselnej a obchodnej komory v Trnavy Ján Gabriel za podnikateľov povedal, že majú záujem o kvalitné víno z Číny. „Chceme ho distribuovať najmä do čínskych reštaurácií,“ uviedol.
Počas návštevy mesta si členovia delegácie prezreli mestský park či vyskúšali kúpeľné procedúry a masáže na vlastnej koži.

 

Hongkongskí obchodníci si chceli piešťanské bahno odviezť domov. foto: ras

Munipolis Trnava
reklama

Po stretnutí na piešťanskej radnici hongkongskí obchodníci zrejme rozvíria u nás cestovný ruch. foto: ras
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama