ŠPORT - Futbal - Spartak | 12.3.2011, 20.50, Ján Král

Spartak proti Nitre potvrdil úlohu favorita a napriek nevydarenému prvému polčasu suverénne zvíťazil. Štastní fanúšikovia volali na slávu trénerovi Dušanovi Radolskému.

Trnavská radosť po vyrovnávajúcom zásahu Tomačeka. Foto: Eleonóra Szombatová

V nudnom prvom polčase čakali diváci na prvý strelecký pokus Spartaka až do 25. minúty. Machovcova strela letela nad. V trnavskom útoku nastúpil prvýkrát po zranení ramena Koro Kone. Zadáci Nitry ho však dôsledne pokrývali a nenechali mu voľný priestor. Najväčšiu šancu prvého polčasu zahodil Tomaček, keď obrane súpera nevyšla ofsajdová pasca. Svoj únik zakončil strelou vedľa a Nitra trestala. Hneď z protiútoku nepokrytý Kolár prekonal Rašku – 0:1.
Trnavská radosť prišla na štadión až v 53. minúte. Po faule na Koneho trafil Tomaček z priameho kopu nádherne do šibenice. Andeli preradili na vyšší prevodový stupeň, dostali súpera pod tlak. Rastúci nápor priniesol ovocie v 74. minúte. Gól padol zo štandardky, znova po faule na Koneho a znova ju zahrával Tomaček. Loptu posadil centrom na hlavu Koneho a ten poslal Trnavu do vedenia. Namlsaný Tomaček pokračoval v gólových nahrávkach. Jeho štandardku umiestnil hlavou do siete Kaprálik. Trnavské víťazstvo korunoval v 88. minúte Kone, keď zužitkoval roh Guldana vo svoj druhý gólový zápis.
Andelom patrí aktuálne tretia priečka tabuľky, na vedúcu Senicu strácajú päť bodov.

Spartak Trnava - FC Nitra 4:1 (0:1)
Góly: 75. a 88. Kone, 78. Kaprálik, 53. Tomaček - 40. Ľ. Kolár
ŽK: 11. Machovec, 33. Bicák, 75. Kone Koro - 49. V. Schulmeister, 52. Kaspřák, 68. Šimončič
rozhodoval: Horváth, 4112 divákov
SPARTAK: Raška - P. Čarnota, P. Gross, Kaprálik, Coimbra - Bicák (71. Guldan), Kaščák, Procházka (90+ L. Kováč), Machovec - Koro Kone, Tomaček (88. Ľ.Hanzel)
NITRA: M. Kopecký - Igor Kotora (47. Glenda), Kaspřák, Harbuľák (85. Kinček), Áč - Ľ. Kolár, Matej Král (80. Mikuš), I. Hodúr, V. Schulmeister - Šimončič, Rák