Trnavskí florbalisti sa prebojovali do ligového semifinále

ŠPORT - Florbal | 25.5.2013, 10.28, prispievatelia

Trnavskí florbalisti si odbili svoju premiéru vo vyraďovacej fáze druhej bratislavskej ligy, keď sa v mestskej športovej hale stretli s B-tímom Drakov z Bratislavského Ružinova.

Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

Nakoľko štvrťfinále play-off sa hrá iba na jeden zápas, oba tímy šli do stretnutia s tým ako by bolo ich posledné. Domáci, si boli vedomí faktu, že jeden vydarený a zodpovedný výkon súpera môže zmariť ich postupové ambície, a preto nastúpili mimoriadne obozretní.

Na pamäti mali predovšetkým zbabrané začiatky z posledných zápasov, kedy pravidelne otáčali z 0:3. Presne tomuto sa potrebovali vyhnúť.

Prvá tretina bola „oťukávacia“. Hoci sa hráči z predošlých zápasov poznali, Dragons nastúpili v mierne pozmenenej zostave a v drese FBC svoj prvý ligový zápas odohral Samuel Ševčík.

Trnavských borcov trochu zvierala neistota a po nešťastnej náhode opäť raz inkasovali ako prví, keď už vo štvrtej minúte po smolnom odraze rozhodcovia pripísali gól kapitánovi hostí Slovincovi.

O tri minúty neskôr vyrovnával kapitán domácich Vanta. Zvyšok tretiny sa hra pomaly prelievala zo strany na stranu, často sa hralo v strednom pásme a Dragons sa snažili zaskočiť FBC z brejkov.

V prostrednej časti hry sa opakoval scenár z prvej tretiny – hra bola vyrovnaná, ale hlavne rozpačitá zo strany domácich, ktorým sa nedarilo podať výkon, ktorý by odzrkadľoval tabuľkový rozdiel medzi družstvami po základnej časti.

Viazla kombinácia, útočné akcie súper často ukončil skôr ako ich domáci vôbec stihli začať. Matej Vanta síce svojím druhým gólom poslal svojich do vedenia, to však vydržalo iba tri a pol minúty, keď v presilovke vyrovnával Gramblička. Do šatní sa šlo za stavu 2:2.

Tretia tretina mala priniesť rozuzlenie. Domáci do nej nastupovali v štvorici pri vylúčení dirigenta obrany Naništu. Stratenú fazónu zo základnej časti však práve v týchto kritických okamihoch vyhrabal Duran, ktorý dokázal znovu skórovať vo vlastnom oslabení a hneď pri ďalšom striedaní zvýšil náskok FBC na dva góly.

Kŕčovitosť v hre Trnavčanov sa vytratila a záver zápasu mocne uchopili do oboch rúk. Už 50 sekúnd po Duranovom druhom góle zvyšoval na rozdiel triedy Sztruhár a zdalo sa, že je rozhodnuté.

Hostia sa však oklepali a dokázali znížiť na 3:5. To však bolo z ich strany v stretnutí všetko, lebo v trnavskej bráne stál v skvelej forme chytajúci Švec, ktorý v zápase zneškodnil vyše tucet tutoviek.

Naopak, brankár Ružinova ťahal loptičku zo svojej brány ešte päťkrát, keď svoje hetriky dovŕšili Matej Vanta s Michalom Duranom a presadili sa aj beci Matúš Vanta s Jánom Zelenákom. Posledný klinec do rakvy sezóny Dragonsu zabil striedajúci Babčan.

Trnavčania teda našli svoju stratenú formu v najvyššom čase a v semifinále play-off hranom na dva víťazné duely sa stretnú s B-tímom bratislavských Snipers (v sobotu 25.5. o 18.30 doma, v nedeľu o 16.00 na pôde súpera).

FBC 11 Trnava - ŠK Dragons Ružinov Bratislava "B" 10:3 (1:1,1:1,8:1)
Vanta Matej 3+2, Michal Duran 3+1, Matúš Vanta 1+1, Ján Zelenák 1+1, Boris Sztruhár 1+1, Roman Matuška 0+2, Daniel Babčan 1+0, brankár Jaroslav Švec 0+1, Martin Žilinčík 0+1
FBC 11 TRNAVA: Švec - Matuška, Vanta Matej, Sztruhár, Vanta Matúš, Jan Zelenák - Duran, Tisoň, Fačkovec, Naništa, Žilinčík - Mahaj, Ševčík, Babčan