Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Tréner Marton končí v Horných Orešanoch, stal sa prezidentom SFM Senec

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 5.6.2013, 07.22, Ján Král

Tréner Denis Marton odchádza z Horných Orešian. Presedlal na funkcionársku pozíciu, v utorok sa stal predsedom SFM Senec.

Tréner Marton končí v Horných Orešanoch, stal sa prezidentom SFM Senec

Denis Marton sa vracia do Senca, kde roky pôsobil. Foto: Michal Hlavatovič

reklama


So sebou si berie z Horných Orešian aj hráča Juraja Krchnára, ten bude podpredsedom klubu. Pozíciu generálneho manažéra zaujme v SFM Ľudovít Szabo.


„Dostal som ponuku od majiteľa klubu pána Matláka. Verím, že s ľuďmi, ktorí so mnou prichádzajú do vedenia pozdvihneme futbal v meste,“ uviedol Marton, ktorý sa vracia do známeho prostredia.


Pred angažmán v Horných Orešanoch roky pôsobil práve v SFM ako tréner. A to na mládežníckej úrovni, ako aj v A-tíme, kde robil asistenta Karolovi Brezíkovi a neskôr Branislavovi Kriškovi.

reklama


S tým sa teraz bude stretávať pravidelne, nakoľko Kriška v novembri minulého roka skončil v Spartaku a stal sa šéfom Národného tréningového centra v Senci. SFM tu hráva súťažné zápasy.


„Dôraz budem klásť na mládež a výchovu kvalitných futbalistov pre A-mužstvo. Čo sa týka prípadných zmien v áčku dospelých, bližšie informácie poskytneme 17. júna, keď odštartuje letná príprava,“ povedal Marton.


S Hornými Orešanmi sa lúči po troch rokoch. „Mám pri svojom odchode pocit dobre vykonanej práce a vedomia, že klub ide správnym smerom.“


V nedeľu poslednýkrát povedie Iskru ako kouč v domácom súboji s Hlohovcom. V ďalšom kole už bude mať mančaft na starosti nový šéf lavičky.


Ako nám potvrdil prezident TJ Iskra Marián Zachar, klub stojí blízko k dohode s Františkom Hadvigerom. Bývalý spartakovec doposiaľ pôsobil v Horných Orešanoch ako aktívny hráč.


Na margo nedeľného zápasu s Hlohovcom (9. júna od 17.30) Zachar povedal: „Po stretnutí chystáme jedno prekvapenie. Viac nateraz neprezradím.“

 

Marton trénoval aj starší dorast Lokomotívy Trnava, kde taktiež už oznámil svoj odchod.

 


Predseda TJ Iskra Zachar o Martonovi
„Všetko sa raz začína a raz končí. To, že som vo funkcii predsedu TJ Iskra súvisí aj s tým, že som nechcel, aby Horné Orešany prišli o tak kvalitného trénera. Nechcem nikoho uraziť, z môjho pohľadu sme tu však takého kvalitného odborníka nemali pätnásť rokov.


Denis je mladý, ambiciózny a má vždy svoju víziu bez ohľadu na to, v akom klube a akej súťaži pôsobí. Veľmi si ho vážim za to, že má svoje zásady, vždy stál za svojím slovom a nenechal sa ovplyvniť rôznymi pivnými rečami ľudí, ktorí sa mu snažili rozprávať do zostavy.


Nebál sa spraviť razantné rezy a veľmi pomáhal výboru klubu. Má veľký podiel na tom, ako sa dopredu posunul futbalový areál, že tu hral výber hviezd starých pánov Slovenska a Česka ako aj na tom, že v obci sa dva roky po sebe uskutočnil turnaj prípraviek Iskra Cup.


Aj vďaka tomu sme dostali obec do povedomia veľkých mančaftov na východnom Slovensku i na Morave. V mene výboru klubu mu so slzami v očiach ďakujem za odvedenú prácu a želám veľa úspechov v novom pôsobisku.“

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama