Trnavské rybníky
reklama

Atléti ponúkajú za podporu na pretekoch auto na víkend zdarma

ŠPORT - Atletika | 27.6.2013, 15.08, Ján Král

V Trnave sa cez víkend uskutočnia Majstrovstvá Slovenskej republiky v atletike mužov a žien pre rok 2013. Boj o medaile zvedie slovenská atletická špička, aj diváci sa však majú na čo tešiť. Môžu vyhrať na víkend osobný automobil.

Atléti ponúkajú za podporu na pretekoch auto na víkend zdarma

Trnava zažije cez víkend vrcholové atletické podujatie. Zúčastní sa aj Libor Charfreitag. Foto: Lukáš Grinaj

"Počas podujatia bude prebiehať súťaž o automobil KIA na víkend s plnou nádržou. Podmienkou účasti v súťaži je zakúpenie tombolového lístku v cene 1 euro," informoval podpredseda Slovenského atletického zväzu a šéf trnavských atlétov Vladimír Gubrický.

Púpavy pri aleji
reklama


"Žrebovanie výhercu sa uskutoční v nedeľu pred štafetovými behmi 4 x 400 metrov, čiže po 16-tej hodine," doplnil.


Na Štadióne Antona Hajmássyho v Trnave sa predstaví kompletná atletická špička.

 

Chýbať nebudú mená ako Adam Závadský (slovenský rekordér v behu na 100 m, súťažiť bude v behu na 200 m), kladivári Libor Charfreitag a Marcel Lomnický, výškar Peter Horák ale aj sestry Veľďákové - reprezentantky v trojskoku a skoku do diaľky.

ŠUPA technika
reklama


"Bojovať sa bude zároveň o limity na majstrovstvá sveta v Moskva, či európske šampionáty juniorov a kategórie do 23 rokov," povedal ďalej Gubrický.


Svoje želiezka v ohni bude mať aj Trnava. Okrem spomínaného kladivára Charfreitaga sa nádeje AŠK Slávia vkladajú v bežeckých disciplínach do Miroslavy Karperovej a Silvie Šalgovičovej Máčalovej, v disku sa pozornosť sústredí na Ivonu Tomanovú.


Podujatie sa začína v sobotu aj v nedeľu o 14.00, prvý deň potrvá zhruba do 19.00, v druhý cca do 17.00.


Karperová a Šalgovičová Mačalová pobežia ženskú štyristovku v sobotu o 15.45, Libor Charfreitag bude hádzať o dve hodiny neskôr. I ostatné disciplíny však sľubujú podľa obsadenia strhujúci súboj viacerých reprezentantov.

 

 

Tribúna by pomohla
Trnavskí atléti roky avizujú, že by radi vylepšili svoj areál o novú tribúnu so zázemím na rozcvičovanie. Momentálne pracujú s alternatívou 45 metrov dlhého hľadiska v cieľovej rovinke.


"V posledných mesiacoch sa veci pohli dopredu. Mesto dostalo určité ponuky na realizáciu stavby, ide však o sumy, ktoré výrazne prevýšili uvažovaný rozpočet. Veríme ale, že príde k riešeniu tejto otázky. Vrcholové atletické podujatia nemožno organizovať bez krytých priestorov, v ktorých sa dá rozcvičovať za akéhokoľvek počasia," povedal Vladimír Gubrický.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama