ŠPORT - Futsal | 14.3.2011, 23.39, Tatiana Čuperková

Pomyselný nôž na krku mali futsalisti Mimy Trnava pred odvetným zápasom štvrťfinále play-off proti PKP Košice. Ak by prehrali, rozlúčili by sa so sezónou, víťazstvo ich posúvalo do rozhodujúceho tretieho duelu.

Až desaťkrát sa Mima v zápase tešila zo streleného gólu. Foto: Lukáš Grinaj

Mimáci už úvodnými pohybmi na palubovke naznačili, že sa o víťazstvo pobijú. Nechýbala im rýchlosť, nasadenie, kombinácia a hlavne chuť bojovať. Už v 5. minúte otvoril skóre zápasu Kunka a o niekoľko sekúnd neskôr pridal druhý gól Adámek. V 7. minúte sa nekompromisne tvrdou strelou presadil svojím vôbec prvým gólom v play-off šikovný Krištofík. Štvrtý gól pridal päť minút pred prestávkou po signále Kunka. Hostia dokázali znížiť v 17. minúte Kuhajdíkom a vzápätí nastreliť brvno Hricovom. Ale bol to práve vynikajúci brankár Guťan, na ktorom stroskotali všetky ojedinelé útoky PKP.

Rýchlo po obrátke zavesil nechytateľne Krivočenko. V tejto fáze upustili oba tímy z nasadenia, ale ani to nebránilo Trnavčanom zvyšovať skóre. V 25. a 28. minúte sa presadil Gabaš. To už Mima viedla 7:1 a akékoľvek pochybnosti o víťazovi duelu boli vymazané. Tréner Duhony si tak mohol vyskúšať priamo v akcii posilu v bráne Tobiáša Súkenika, ktorý v tento deň oslávil svoje 18. narodeniny. Zároveň aj v niektorých fázach siahol k hre bez brankára. Mimákom navyše zahralo do kariet vylúčenie Gajdoša. V 33. minúte prišla presná dorážka Sládečka a o dve minúty deviaty gól Mimy z kopačky Krivočenka. Tri, resp. dve minúty pred koncom duelu znižili do prázdnej brány Majoroš a Hricov. Prišiel však aj desiaty gól domácich po peknej akcii kapitána Sládečka. V posledných sekundách ešte prišlo korigovanie stavu z nohy Sokola na konečných 10:4
Ľuboš Adámek (autor druhého gólu Mimy): „Toto víťazstvo je úplne zaslúžené. Rozhodla bojovnosť, nasadenie a naše srdiečko. A to, že sme začali premieňať šance. Išli sme do zápasu naplno. Povedali sme si, že sériu natiahneme o rozhodujúci zápas.“
Matúš Kunka (autor 2 gólov Mimy): „Viac sme si verili a zahrali sme lepšie ako v Košiciach. Dali sme rýchle dva góly a to sa ukázalo ako rozhodujúce. Konečne sme sa stretli vo väčšom počte, a to bolo veľmi dôležité.“
Jozef Duhony (tréner Mimy Trnava): „V kabíne bolo pred zápasom cítiť napätie, pretože si všetci uvedomovali dôležitosť tohto stretnutia. Som rád, že sme trnavskému divákovi mohli ponúknuť pekný futsal. Konečne sme sa z hry aj výsledku mohli tešiť. Myslím si, že sme predviedli najlepší výkon v sezóne.“
Mima Trnava – PKP Košice 10:4 (4:1) – stav série 1:1
Góly: Kunka 2, Gabaš 2, Sládeček 2, Krivočenko 2, Adámek, Krištofík – Kuhajdík, Majoroš, Hricov, Sokol
ŽK: Kuhajdík, Hricov, Majoroš, Markovič, Riapoš
ČK: Gajdoš
R: Bohún – Peško, 300 divákov
MIMA: Guťan (33. Súkenik) – Gabaš, Budovec, Adámek, Krivočenko – Málik, Kunka, Sládeček, Krištofík (Štrbo)