Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Podporu, akú má Spartak, za peniaze nekúpiš

BLOG - Trnavskými očami | 23.7.2013, 10.00, prispievatelia

Miesto, na ktorom sa hrali veľké a slávne zápasy pod trnavskými hradbami sa zmenilo na stavenisko. Dve historické tribúny zrovnané so zemou, tretia odstavená a pripravená pridať sa k spomínaným dvom. Napriek tomu sa stal v nedeľu štadión Antona Malatinského opäť centrom Trnavy.

NÁZORY: Podporu, akú má Spartak, za peniaze nekúpiš

Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Pred prvým domácim zápasom v ligovom ročníku 2013/2014 panovala veľká nervozita. Zamestnanci klubu pracovali na štadióne Spartaka poctivo do noci a do posledných okamihov sa snažili doladiť všetky detaily, aby mohli bíli andeli odohrať sezónu v Trnave.

 

Za toto si zaslúžia veľkú vďaku od všetkých fanúšikov, ktorí prišli na náš Spartak.

 

Po minuloročnej zbabranej sezóne, v ktorej skončil Spartak na predposlednom mieste, pričom sa do posledného kola zachraňoval, sa v Trnave opäť zaprášilo nielen po lístkoch, ale aj z veľkej časti po permanentkách.

reklama

 

Tí, čo želali Spartaku druhú ligu a smiali sa trnavským fanúšikom z tabuľkového postavenia, dostali v nedeľu už druhú tvrdú facku. Trnavčania im poslali najlepší odkaz v podobe plného domu!

 

Najprv v Senici a teraz doma. Záujem o Spartak bol vždy ohromný a stále bude veľmi veľký. Ide o značku, ktorá jednoducho láka davy! Dá sa povedať, že minulá sezóna takmer nikoho neotriasla, naopak – ľudia stále stoja a žijú s klubom.

 

Príchodom nových posíl a trénera Juraja Jarábka sa fanúšikovia poriadne navnadili. Znova. Ešte nedávno prežívali ťažké chvíle pri existenčnom zápase v Prešove, no už v nedeľu podvečer sa tlačili pred brány západnej tribúny.

 

Hlásateľ Anton Halenár v druhom polčase pri oznamovaní návštevy konštatoval: „Vypredané!“

 

Západná tribúna mala posledné roky označenie najkritickejšia. Proti Trenčínu však bola ozdobou ligového kola!

 

Podľa oficiálneho údaju 3350 divákov sa nechalo strhnúť výborným výkonom domácich hráčov a počas celých deväťdesiatich minút sa okrem známych chorálov a tradičného pokriku „TRNAVA DO TEHO!“ ozýval mestom mohutný potlesk.

 

Bojovnosť, nasadenie a agresívny futbal zdobil našich hráčov dlhé roky, ale v nedeľu k nemu pridali okrem trnavského srdca aj kus futbalového umenia.

 

Som presvedčený, že po takýchto výkonoch bude hlásateľ Halenár hlásiť vypredané aj na novom štadióne. Cez víkend stál futbal naozaj za to!

 

Trnava je futbalový fenomén, ktorý sa nedá len tak vymazať. Andeli už dávno hrajú inú ligu, v ktorej jasne dominujú. Ten, kto bol v nedeľu na futbale to musel pochopiť.

 

Spartak je v ľuďoch, ktorí stoja na tribúnach. V ľuďoch, ktorí boli v nedeľu na Trenčíne a prídu zase, bez ohľadu na to ako dopadne zápas na Myjave.

 

Takúto podporu nemá žiadny iný klub na Slovensku. Nedá sa kúpiť peniazmi, novými štadiónmi či dokonca titulmi.

 

Bolo krásne sledovať ako sa fanúšikovia bavia nielen samotnou hrou, ale aj tým, že sú so svojimi kamarátmi, priateľmi, partnermi alebo so svojou rodinou a môžu spoločne sledovať lásku, ktorá ich spája.

 

Neuveriteľné, akú silu má trnavský futbal.

RÓBERT HETEŇÁK

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama