Trnavské rybníky
reklama

BLOG: Miro Karhan si zaslúži našu úctu

BLOG - Marián Galbavý | 19.8.2013, 09.26, prispievatelia

Trnavský národ je národom klebetným. Uplynulo len niekoľko hodín, odkedy Miro Karhan oznámil ukončenie aktívnej futbalovej kariéry a už sa mi dostalo do uší päť-šesť zaručene overených dôvodov, prečo tak učinil.

BLOG: Miro Karhan si zaslúži našu úctu

Miroslav Karhan v zápasovom nasadení. Foto: Štefan Horváth

 

Odhliadnuc od toho, ktorá z klebiet je pravdivá, nemôžem sa ubrániť dojmu, že u nás stále platí staré dobré pravidlo: Úspech sa neodpúšťa.


Miro Karhan je bezosporu najúspešnejším slovenským futbalistom v súčasnosti. Počas svojej takmer 20-ročnej futbalovej kariéry si udržal úctyhodne vyrovnanú výkonnosť v najkvalitnejších európskych ligách.

 

K svojmu úspechu sa prepracoval hlavne svojou disciplínou a pracovitosťou.
Navyše, nikdy nezabudol na klub, v ktorom futbalovo vyrástol a splnil svoj sľub a ukončil svoju futbalovú kariéru v Spartaku.

 

Ihneď po jeho príchode zavládlo doslova pobláznenie Mirom Karhanom a tím, ktorý patril kvalitatívne o nejaké dve – tri priečky nižšie bojoval celý rok o titul a najmä, rozdával radosť. Nikdy nezabudnem na eufóriu po víťazstve nad Levski.


Keď sa neskôr naplno prejavili problémy, ktoré sa v Spartaku hromadili celé roky a mužstvo kleslo až na dno tabuľky, odrazu čoraz viac a čoraz častejšie kritika smerovala aj na Mira Karhana.


Je o ňom známe, ako bytostne žije s tímom a ťažko prekonáva každú prehru. Snáď aj preto mu hra nešla podľa jeho predstáv.

 

Práve v takej chvíli by človek očakával najväčšiu podporu. Poklepanie po pleci: „My vieme, čo si pre náš klub spravil. Vieme, aký si človek a aký si hráč, a preto sa to určite zlepší. Kríza pominie.“


Naopak, Trnavou poletovalo stále väčšie množstvo rôznych konšpiračných teórii. Na záver sa už hádam nikto nepočudoval, že Miro ohlásil koniec.


Zaráža ma, že ľudia sú schopní obdivovať politikov či kadejakých odkundesov na terénnych autách, ktorí si už na prvý pohľad na svoj majetok nezarobili poctivo.

 

O to viac si našu úctu zaslúži človek, ktorý sa na výslnie vypracoval na základe čisto kladných ľudských vlastností, ako je vytrvalosť, pevná vôľa a pracovitosť.


Práve preto je a bude Miro Karhan pre nás – pre klub ale i celé pre mesto – mimoriadne dôležitý. Ako vzor, ktorý je hoden nasledovania.

 

Ako dôkaz, že aj v súčasnom svete, kde na pohľad víťazí len arogancia, zášť a závisť, sa možno stať úspešným aj na základe naskrze pozitívnych vlastností.

 

Ďakujeme, Miro Karhan.

MARIÁN GALBAVÝ

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Autor článku je advokát. Venuje sa predovšetkým situáciám, ktoré sa vyskytujú v živote bežného človeka - spotrebiteľské právo, rodinné, pracovné, dedičské právo, príprava zmlúv a právnych dokumentov.


Taktiež sa zaoberá trestným právom. Zároveň je správcom konkurznej podstaty a spoločníkom v jednej z najväčších konkurzných spoločností.


Predsedá občianskemu združeniu Bíli Andeli a Asociácii fanúšikov Slovenska. Založil združenie na ochranu spotrebiteľov Helpathand a vykonáva funkciu jeho predsedu.


V združení Futbalové nádeje Miroslava Karhana vykonáva funkciu kontrolóra.


Kontakt: 0949 765432, marian.galbavy@mgpartners.sk, www.mgpartners.sk
 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama