Trnavské rybníky
reklama

Malženická chémia funguje, Belka čaká návrat do Hrnčiaroviec

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 19.8.2013, 16.54, Ján Král

Tri zápasy, dvadsaťpäť strelených gólov. Malženice vstúpili ako nováčik do súťaže Mirupo DMD oblastné majstrovstvá skutočne impozantne. V nedeľu porazili aj tretieho súpera v rade - Veľké Orvište zdolali opäť vysoko 5:1.

Malženická chémia funguje, Belka čaká návrat do Hrnčiaroviec

Rastislav Vdovjak patril v stretnutí Malženice - V. Orvište medzi najlepších hráčov domácich. Foto: Ján Král

Top development
reklama


Pravda, Veľké Orvište Dynamu pomerne dlho vzdorovalo a snažilo sa o dobrý futbal. Hostia odpadli až po polčase, keď ich domáci prevýšili kondične i kvalitatívne.


"Prišiel súper, ktorý sa snažil hrať futbal a nebránil len na svojej polovici. Zaskočili sme ich rýchlym gólom v úvodných sekundách hry. Neviem, či nám však aj neublížil, lebo sa nám v ďalších momentoch nedarili veci, s ktorými sme v predošlých kolách nemali problém. Pokazili sme toľko prihrávok, čo sa nám azda nestalo za celú prípravu," začal hodnotenie duelu tréner Ján Belko.


"Ešte v prvom polčase mali dobré šance Gerši, Gross trafil tyčku. Ak by skončili tieto pokusy v sieti, skôr sa upokojíme. Zaskočil nás vyrovnávajúci gól, ale opäť sme skórovali a v druhom polčase sme už dominovali," doplnil pohľad na duel.

Šupa / Kubota
reklama


Malženice zatiaľ rozhodujú zápasy v druhých polčasoch, čo je jasný znak dobrej fyzickej pripravenosti.

 

"Teší ma, že chalani začali poctivo trénovať. Ani v tejto súťaži to bez kondície nejde. Pokiaľ budeme na tréningoch postupne zlepšovať rôzne veci ako napr. nacvičené signály a štandardky, budeme sa posúvať dopredu."


S úvodom súťaže každopádne vládne v Dyname spokojnosť. "V kabíne sa vytvorila správna chémia. Chcem, aby chlapci pokračovali v dobrých výkonoch a futbalom sa bavili. Majú na to veľké predpoklady."


Belka ale trápi výpadok obrancu Richarda Sekeru, s ktorým počítal na ľavý kraj obrany.

 

"Začal trénovať žiakov na Lokomotíve, zápasy sa mu prekrývajú s našimi. Uvidíme, ako sa to vykryštalizuje. Považujem ho za jedného z našich kľúčových hráčov. Ak by nemohol pokračovať, išlo by o citeľnú stratu."


V ďalšom kole zavítajú Malženice do Hrnčiaroviec. Duel sa hrá v nedeľu 25. augusta o 17.00.

 

Pre Belka pôjde o návrat do známeho prostredia, keďže tím súpera svojho času viedol v štvrtej lige. Vtedy za mančaft hrávali aj súčasní stredopoliari Dynama Peter Boskovič a František Klinovský.


"V Hrnčiarovciach som nikdy nemal problém, je tam veľmi dobré fanúšikovské zázemie. Zostalo mi tam mnoho kamarátov a známych, navyše, ideme do pekného prostredia. Viem, že tam vyhrá futbal i preto sa veľmi na tento duel teším," dodal Belko.

 

 

Tréner Ján Belko počas prvého domáceho súťažného zápasu. Foto: Ján Král

 

 

Macho sa teší do Hrnčiaroviec
Šéf malženického futbalu Peter Macho o vstupe malženického Dynama do súťaže povedal:


"Zatiaľ je to spanilá jazda. S výsledkom v zápase s Veľkým Orvišťom som spokojný, menej už s hrou. Niekedy sa uspokojím so skromnejším skóre, ale chcem vidieť dobré futbalové predstavenie. Máme však deväť bodov, výborné skóre. Tréner Ján Belko bol dobrou voľbou, čo sa ukazuje aj na tréningovom procese a hernom systéme."


Pristavil sa aj pri najbližšom súperovi Dynama. "Teším sa do Hrnčiaroviec. Majú tam pekné a široké ihrisko s kvalitným povrchom, kde nás čaká kvalitný súper. Z Malženíc príde na zápas veľa ľudí, už dnes netrpezlivo očakávam nedeľu."

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2025. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama