Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Chcete sa naučiť cudzí jazyk? Začnite raňajkami v Your Choice

RELAX - Angličtina na minútku | 9.9.2013, 09.00, prispievatelia

Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Realita súčasného pracovného trhu iba potvrdzuje toto heslo.

Chcete sa naučiť cudzí jazyk? Začnite raňajkami v Your Choice

Lektorka Silvia Holéczyová považuje znalosť cudzích jazykov za veľmi dôležitú. Foto: jam


Kto sa zverí pri výučbe cudzích jazykov do rúk skutočných odborníkov, položí prvý základ úspechu. Zaujímavú výučbu ponúkajú v Trnave na Agátovej ulici.

 

O jazykovej škole Your Choice, ktorá vďaka svojmu situovaniu získala ľudové pomenovanie Jazykovka zo žltého domčeka, hovorí spolumajiteľka Silvia Holéczyová.


 

V jazykovke vraj ponúkate raňajky. Ako to máme chápať?
- Každý prvý piatok v mesiaci organizujeme anglické raňajky. Klienti môžu s Angličanom alebo Američanom prebrať akúkoľvek tému a ochutnať pri tom ich typické raňajky. Druhý piatok v mesiaci chceme striedať nemčinu, francúzštinu, ruštinu a španielčinu. Týmto pozývame všetkých záujemcov, aby si prišli pokonverzovať a spoznali kultúru.


Pripravené máme aj tematické večery, kde sa študenti všetkých kategórií môžu stretnúť napríklad s rodeným Angličanom. Týmto pozývame ľudí na prvý, ktorý bude v októbri, bude sa týkať jedného zaujímavého obdobia v Amerike a bude tam kopu zábavy.

 

 

Od kedy pôsobí jazyková škola Your Choice?
- Fungujeme od roku 2004 a od roku 2005 sme začali s výučbou verejnosti a firiem v Trnave a v Bratislave. Snažili sme sa na trh priniesť niečo nové a byť v tom úspešní. Podarilo sa a v roku 2012 dosiahli sme od medzinárodnej organizácie City & Guilds ocenenie Najúspešnejšia škola na Slovensku v jazykových certifikátoch.

 

 

O aké certifikáty ide?
- Minulý rok sme sa stali verejným testovacím centrom pre jazykové certifikáty TOEIC. V rámci Slovenska školíme učiteľov, ktorí budú pripravovať študentov na získavanie certifikátov TOEIC. Okrem toho pripravujeme a testujeme študentov na jazykové certifikáty City & Guilds, kde dosahujeme stopercentnú úspešnosť študentov, ktorý u nás absolvovali prípravu

 

 

Pre koho sú určené vaše kurzy?
- Pokrývame jazykové kurzy na všetkých úrovniach. Začiatočníkov, mierne a stredne pokročilých, až po tých, ktorí sa pripravujú na certifikát. Všetky úrovne ponúkame pre angličtinu, francúzštinu, nemčinu, ruštinu a španielčinu. Klient si ale môže vybrať napríklad špecializáciu na obchodnú angličtinu. Máme zastúpené všetky vekové kategórie od štyroch do osem rokov, prvý, druhý stupeň základnej školy, stredoškolákov a maturantov, ďalej vysokoškolákov až po prípravu na pracovné prostredie

 

 

Akým spôsobom učíte najmenšie deti v predškolskom veku?
- Metódou Jolly Phonics. Už na prvej hodine sa naučia svoje prvé slovíčka a spievať pesničky. Svoju prvú anglickú knižku zvládnu za jeden rok štúdia. S touto metódou máme naozaj skvelé výsledky.

 

Osobný prístup, to je jedna z predností, ktorou sa Your Choice pýši.

 

Zoberme si modelovú situáciu. Chcem sa naučiť čo najskôr po anglicky. Čo mi poradíte?
- Metódu výučby vyberáme podľa typu študenta, podľa toho, či hľadá v jazyku istú logickosť, alebo radšej komunikuje. Napríklad pri priamej metóde (Direct Method) sa už na prvej hodine rozpráva, učiteľ sa pýta a študenti reagujú a odpovedajú. Študent rozpráva na hodine päť až šesťkrát viac ako pri bežnej výučbe.

 

 

V akých skupinách prebieha výučba?
- Lektor sa dokáže lepšie venovať menším skupinkám žiakov, preto sa v Your Choice venujeme záujemcom buď v individuálnych hodinách, dvojiciach či trojiciach. Maximum je osemčlenná skupine. Pri individuálnej spolupráci si vypracúvame spoločne s klientom študijný plán podľa jeho záujmov, priorít a cieľov.

 

 

Učí sa u vás aj v lete?
- Výučba sa podobá bežnému školskému roku, prebieha od septembra do júna, aj dospelí pracujúci majú radi prázdninové voľno. Za jeden školský rok dokážeme úroveň znalosti jazyka zlepšiť o jeden stupeň. Je možné venovať sa aj intenzívnemu kurzu, keď sa človek zlepší už po troch mesiacoch o jednu úroveň.

 

V takom prípade klient absolvuje 25 až 30 hodín jazyka týždenne. Máme však skúsenosti aj s firmami, ktoré si vybrali intenzívny predĺžený wellness víkend, keď sme 25 hodín výučby absolvovali za tri dni. Intenzívny kurz sa spojí s príjemným zážitkom, kedy je myseľ nastavená na ľahšie prijímanie vedomostí.


Ako príklad uvediem zahraničného študenta slovenčiny, ktorý sa intenzívnym kurzom posunul za tri mesiace z ničoho na úroveň mierne pokročilý a úspešne absolvoval skúšku zo slovenčiny v zahraničí. Počas troch mesiacoch absolvoval denne štyri hodiny výučby.


Naši študenti a lektori sa zúčastnili napríklad aj na týždenných jazykových pobytoch v našej partnerskej škole na Malte. Tieto skúsenosti nám dávajú možnosť porovnať úroveň výučby u nás aj v zahraničí.

 

 

Dostávajú vaši študenti aj domáce úlohy?
- Bez toho, aby človek pracoval aj doma to nejde. Nenazývame to však domácou úlohou. Dávame našim žiakom alternatívy a zaujímavé možnosti, čo robiť doma, ktoré ich bavia. Upozorňujeme aj na zaujímavé videá na internete, krátke počúvania, mp3, keďže veľmi dôležité je precvičiť si počúvanie.

 

Ide o alternatívu k "domácim úlohám". Zo skúsenosti vieme, že práve počúvanie patrí k slabým stránkam väčšiny slovenských študentov. Zameriavame sa hlavne na chápanie celého kontextu, nie jednotlivých slov.

 

Your Choice sídli na Spiegelsali v žltom domčeku na Agátovej 8. Foto: jkr

 

Ako často otvárate kurzy?
- Kurzy máme rozdelené na štyri semestre, ročná výučba teda znamená 4 krát 32 hodín. Skupinové kurzy otvárame spravidla kvartálne. Individuálne požiadavky riešime samozrejme podľa potreby študenta.

 

 

Zhrňme to teda. Ako by ste charakterizovali Your Choice?
- Snažíme sa pre našich klientov vytvárať kreatívne a interaktívne prostredie, stále rozmýšľame, ako robiť hodiny pre študentov zaujímavejšími. Silnou stránkou je aj flexibilita. Ak nám niekto zavolá, že potrebuje urgentne niečo v jazyku dobrať, osobne, cez telefón alebo skype, nemáme s tým problém, či je piatok alebo sviatok.

 

jam, inz

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda
reklama