Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Najmladší starosta plný sily

AKTUALITY - Región | 26.12.2010, 00.00, Lucia Undesserová

RATKOVCE – Obyvatelia si za starostu tento rok zvolili len 26-ročného Martina Červenku. Súboj so starostom, ktorý sedel na Ratkovskom najvyššom kresle od roku 1993 vyhral o 37 hlasov. Súčasný starosta Viliam Sobota nie je voľbou občanov nadšený.

Mladý inžinier je však presvedčený, že dokáže viesť obec iným, lepším smerom. Osud občanov z Ratkoviec je teda v rukách najmladšieho zvoleného starostu na Slovensku.

reklama


Prekvapilo vás, že ste zosadili z trónu starostu po sedemnástich rokoch jeho pôsobenia?

- Ja som prekvapený hlavne počtom voličov, ktorí prišli. Mali sme v obci skoro 84-percentnú účasť. Ja som dostal 118 hlasov, Viliam Sobota len 81.


Prečo ste sa rozhodli ísť do tohto boja? Myslíte si, že si na vás obyvatelia rýchlo zvyknú?
- Určite si trúfam ísť do toho všetkého. S touto myšlienkou som sa zaoberal už dlho. Nerozhodol som sa z minúty na minútu a ani zo dňa na deň. Obec upadala, nič sa tu nedialo. Osobne som dokonca nechcel kandidovať, ale nepodarilo sa mi presvedčiť človeka, ktorého som si vedel v kresle predstaviť. Tak som si povedal, že keď nikto iný, tak ja.


Nemyslíte si, že je nízky vek hendikepom na takomto poste? Čo máte zatiaľ za sebou a aké sú vaše priority?
- Študoval som na žilinskej univerzite, pracoval pre Slovenské centrum produktivity a mám vlastnú firmu. Dovážame zo zahraničia na Slovensko nanotechnológie. Najväčšou prioritou čo sa týka obce, je pre mňa asi individuálna bytová výstavba a zvýšenie kvality kultúry v obci. Aby ľudia trošku vychádzali aj von. A povedal by som, že nízky vek je výhodou. Som plný sily a entuziazmu. Som pripravený.

reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama