Sporta Hlohovec si pred odvetou v St. Gallene vytvorila osemgólový náskok

ŠPORT - Hádzaná | 8.9.2013, 08.24, prispievatelia

Hádzanári HC Sporta Hlohovec uspeli v sobotňajšom prvom zápase 1. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2013/2014, keď na domácej pôde v hale na Zábraní zdolali švajčiarsky TSV St. Otmar St. Gallen 29:21 (14:11).

Sporta Hlohovec si pred odvetou v St. Gallene vytvorila osemgólový náskok

Zverenci trénera Martina Liptáka si utvorili sľubnú východiskovú pozíciu na postup do 2. kola, v ktorom na lepšieho z tejto dvojice čaká prijateľný RK Borac m:tel Banja Luka z Bosna a Hercegoviny.

Odveta v St. Gallene je na programe v nedeľu 15. 9. o 17.00 h.

Sporta Hlohovec - TSV St. Otmar St. Gallen (Švaj.) 29:21 (14:11)
Zostava a góly Hlohovca: Olejár, Kašťák, Žernovič - Mazur 8/3, Takáč 2, Čačič 1, Laho 1, Miženko 5, Ľ. Ďuriš 6, Kučer, Petrov, Ivanov 1, S. Mažár 4, F. Zaťko 1, Dudáš
Najviac gólov za St. Gallen: Brücker 5, Miloševič 4/1
Pok. hody: 4/3 - 2/1, vylúčení: 2 - 3, rozhodovali: Lah a Sok (obaja Slovin.), 1100 divákov

Úvodných dvadsať minút bolo z oboch strán opatrných. Tímy, hoci mali o sebe dostatok informácií, sa vzájomne oťukávali a ani jedno družstvo nedokázalo ísť do výraznejšieho vedenia.

Za stavu 7:6 pre domácich predviedol výborne chytajúci Galia niekoľko zákrokov a zrazu bolo 7:9. Vzápätí však na druhej strane zneškodnil Žernovič čistú šancu hostí a nastal zlom vo vývoji.

Sporta zásluhou dobrej obrany a výborného Ďuriša otočila na 13:10 a trojgólový náskok si udržala až do prestávky (14:11). Aj po zmene strán vyhrávali Hlohovčania o tri - štyri góly, ale trpezlivá hra s kvalitnou defenzívou a skvelým Žernovičom im priniesla zvýšenie rozdielu (26:18).

St. Gallen odpovedal dvoma gólmi, ale záver duelu lepšie zvládli hráči slovenského vicemajstra, ktorí stanovili konečný výsledok na 29:21, čím si výrazne priblížili k bránam 2. kola.