Parkovisko v Piešťanoch zmenia na jeden deň na oddychový priestor
AKTUALITY - Piešťany | 12.9.2013, 16.23, prispievatelia
Vyvolať polemiku o využívaní verejného priestoru na parkovanie áut má podujatie Park(ing) Day, do ktorého sa v piatok 20. septembra prvýkrát zapoja aj Piešťany.
Park(ing) Day má ukázať, koľko zaberajú parkoviská miesta, ktoré by bolo možné využiť aj inak, napríklad ako priestor pre hry, oddych a umenie.
Projekt vznikol v roku 2005 v San Franciscu a odvtedy sa uskutočnil vo vyše osemsto mestách.
Park(ing) Day v Piešťanoch podľa jeho organizátorky, študentky architektúry Lívie Gažovej, od 9:00 do 18:00 zmení parkovacie miesta pred piešťanskou kolonádou v centre mesta na priestor vhodný na kreslenie a maľovanie na tvár pre najmenších, na grilovačku pre hladných, knižnicu pre knihomoľov.
Piešťancom tu poslúži aj minicykloservis. Piešťany sú známe ako cyklistické mesto, bicykel je tu veľmi často používaný dopravný prostriedok.
Piešťanská radnica je podľa Gažovej podujatiu naklonená a netradičné využitie parkoviska povolila.
Na Slovensku sa Park(ing) Day zatiaľ uskutočnil len v Bratislave a Lučenci, v Piešťanoch sa bude konať práve počas Európskeho týždňa mobility.
SITA







Župan Viskupič vyzýva po školskom incidente na sprísnenie pravidiel u látok ako HHC
Areál školy na Ulici K. Mahra obnovili, podľa primátora Bročku je najkrajší na Slovensku
Župa vyhlásila súťaž Ekologický čin roka, finančne odmení prvé tri miesta








