Trnavské rybníky
reklama

Michal Fiala: Niektorým prekáža i to, že sme sa pustili do veľkého upratovania

AKTUALITY - Piešťany | 19.3.2011, 00.00, Rastislav Piovarči

PIEŠŤANY - Kultúrnou osobnosťou Piešťan sa stal líder skupiny Slniečko Peter Remiš. Autor troch kníh a blogger pripravil projekt Vzdelávajme naše mesto. Ľudí učí poznávať osobnosti, ktoré pohli dejinami Piešťan. Svoju prácu robí nezištne.

Michal Fiala: Niektorým prekáža i to, že sme sa pustili do veľkého upratovania

Cenu primátora si odniesol líder skupiny Slniečko Peter Remiš. foto: ras

Cukrovar
reklama

„Ľudia hovoria, že som arogantný, ale to vôbec nie je pravda. Ak nemám okuliare, jednoducho nevidím a teda neodzdravím,“ zavtipkoval Peter Remiš. Práve jeho nomináciu na osobnosť mesta rozpútala rozporuplnú diskusia. Kým jedni ho zbožňujú, druhí neznášajú.
Výstava A opona spadla o histórii ochotníckeho divadla v meste dostala Titul kultúrny počin roka. Jej autorom je Ladislav Mušinský. „Ak nespoznáme našu minulosť, nemôžeme ani vedieť, čo nás čaká,“ uviedol Mušinský, ktorý v súčasnosti hľadá financie pre vydanie knihy o ochotníkoch.
Cenu si odniesol aj zakladajúci člen Ligy proti rakovine Alojz Michna. V meste každoročne organizuje Deň narcisov či Týždeň boja proti rakovine. Vďaka nemu vstúpilo do združenia už 433 členov. „Je to smutná práca. Snažíme sa pôsobiť najmä preventívne, pretože ľudia väčšinou navštívia lekára až keď je naozaj neskoro,“ vysvetlil.
Za pôsobenie v ekooblasti ocenil primátor Stredisko ekologickej výchovy Zrnko a Michala Fialu. Ten dal do pohybu v meste viac ako 1400 ľudí, ktorí upratali brehy Váhu. „Stretol som sa aj s negatívnymi reakciami od ľudí, ale myslím si, že týmto krokom propagujeme turistický ruch. Cudzinci si takéto aktivity pochvaľujú,“ povedal Michal Fiala.
Okrem toho primátor zaslal aj niekoľko ďakovných listov ľuďom pôsobiacim v rôznych oblastiach.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama