Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Dokáže sa dieťa naučiť po anglicky za rok? Áno, a so záujmom!

RELAX - Angličtina na minútku | 24.9.2013, 10.00, prispievatelia

K trendom súčasnosti patrí, že dieťa sa učí od štyroch rokov cudzí jazyk, väčšinou angličtinu. Rodičia chcú, samozrejme, pre svoju ratolesť to najlepšie. Je však cieľom, aby dieťa iba „malo angličtinu“ alebo aj dosiahlo reálne výsledky?

Dokáže sa dieťa naučiť po anglicky za rok? Áno, a so záujmom!

Deti sa s lektorkou Silviou učia písmenko S.

reklama

 

„Všetci rodičia, ktorí k nám priviedli dieťa na detský letný tábor, potvrdili, že ich deti sa už angličtinu učili v škôlke. Ale ich reálne znalosti? Hello, good bye, apple... A tým to končí,“ hovorí riaditeľka jazykovej školy Your Choice Silvia Holéczyová.

 

Malý letný experiment

„Cez leto sme urobili malý experiment. Deťom sme na týždennom tábore predstavili angličtinu cez zvuky, znaky, pesničky, čítanie. Denný program bol nabitý – jeden zvuk sme rozoberali predpoludním a druhý popoludní.

reklama

 

Výsledok? Desať zvukov a k nim príslušný posunok, čítanie krátkych slov ako napr. pin, sit, pet, desať pesničiek o mravcovi, hadovi, myške, tenise, lietadle a množstvo nových slovíčok. Ale hlavne veľa zábavy pri učení, pretože to bolo pre nich niečo nové,“ dodáva Silvia Holéczyová.

 

 

Za rok si prečíta prvú knižku v angličtine

Deti sa v tábore učili angličtinu prostredníctvom Jolly Phonics, metódy fonetickej angličtiny. Neučia sa tak anglickú abecedu, ale 42 zvukov, s ktorými sú v angličtine spojené písmená. Ide o osvedčenú metódu z Anglicka, prostredníctvom ktorej sa deti na celom svete učia po anglicky.

 

„K zvukom deti priraďujú znaky a učia sa, ako sa zvuky píšu. Potom zvuky spájajú do slov a učia sa čítať. Z našich skúseností môžem potvrdiť, že táto metóda je pre deti veľmi prirodzená a po roku si dokážu prečítať svoju prvú knihu v angličtine“ tvrdí Silvia Holéczyová.

 

 


 

Hodiny so zaujímavým príbehom

Na začiatku lektorka prečíta krátky príbeh, v ktorom sa deti zoznámia napr. so zvukom S. Text obsahuje slovíčka s písmenom S, ako Spider, Sun, Snake atď.

 

Lektorka deťom predstaví zvuk Ssssss a k nemu znak S. Neučia sa ho ako zvuk „es“ v anglickej abecede, ale „ssss“, čiže tak, ako sa skutočne v slovách vyslovuje. Na precvičenie znaku lektorka využíva množstvo pomôcok, ako napr. plastelínu, piesok, písanie do múky, pracovné listy a pod.

 

Lektorka opäť prečíta príbeh a akonáhle deti spoznajú zvuk S, vyslovia Ssssss a ukážu vo vzduchu písmeno S.

 

 


Zväčšiť mapu


Na konci sa naučia krátku pesničku s písmenom a zvukom S. Na hodine sa striedajú rôzne aktivity k danej téme, takže dieťa sa počas 60 minút nenudí.

 

„Najlepšie je si to osobne vyskúšať,“ vraví Silvia Holéczyová. „Vždy v piatok máme ukážkové hodiny, na ktoré rodičov s deťmi pozývame. Môžu si tak prísť vyskúšať, ako bude ich dieťa na túto metódu angličtiny pozitívne reagovať.“

 

Jazykovú školu Your Choice nájdete na Agátovej 8 (Spiegelsali) v Trnave. Viac informácií o angličtine pre deti môžete nájsť na www.YourChoice.sk

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda
reklama