Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

MTF STU sa zapojila do projektu, ktorý prepojí školu s podnikmi

AKTUALITY - Trnava | 3.10.2013, 20.20, prispievatelia

Cieľom národného projektu je zvýšiť uplatnenie absolventov vysokých škôl na trhu práce a zároveň prispôsobiť študijné programy reálnym potrebám praxe pred komplexnou akreditáciou v roku 2014.

MTF STU sa zapojila do projektu, ktorý prepojí školu s podnikmi

 

Materiálovotechnologická fakulta STU v Trnave sa zapojila do projektu zameraného na nadviazanie spolupráce vysokých škôl s podnikovou sférou.

reklama

 

Jeho cieľom je prispôsobovať vysokoškolské vzdelávanie reálnym potrebám trhu práce. Absolventi vysokej školy by sa tak bez problémov mali uplatniť v podnikovej praxi.

 

Študenti sa podľa dekana fakulty Olivera Moravčíka v pravidelných anketách dožadujú zvýšenia podielu praxe a exkurzií v podnikoch.

 

Preto je podľa neho národný projekt Vysoké školy ako motory rozvoja vedomostnej spoločnosti vítanou príležitosťou na integrovanie týchto zložiek do štúdia.

reklama

 

Najväčšou prekážkou lepšieho prepojenia školy s praxou je podľa neho málo peňazí v školstve, prípadne ich neefektívne prerozdeľovanie.

 

Školy sú tak nútené orientovať sa viac na kvantitu, ako na kvalitu študentov a absolventov.

 

Takéto prerozdeľovanie financií je problémom aj podľa Antona Ondreja so Slovenskej elektromechanickej asociácie.

 

Podľa neho netreba vymýšľať žiadny úplne nový systém, ale vrátiť sa k tomu, čo kedysi fungovalo.

 

Na štvrtkovom stretnutí so študentmi Materiálovotechnologickej fakulty STU sa prezentovalo viacero podnikateľských subjektov.

 

Na stretnutiach, ktoré sa konajú v týchto dňoch na zapojených univerzitách a fakultách po celom Slovensku, dostanú študenti informácie o možnostiach priameho zapojenia sa do aktivít národného projektu Vysoké školy ako motory rozvoja vedomostnej spoločnosti, ktoré budú prebiehať formou krátkodobých exkurzií alebo dlhodobých vzdelávacích pobytov v praxi, teda v podnikoch a firmách.

 

Študenti v nich budú počas praxe pracovať na konkrétnych odborných témach do ročníkových alebo diplomových prác.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama