Trnavské rybníky
reklama

BLOG: Zažívame ďalší bezmessitý repre týždeň

BLOG - Totálny analfabet | 11.10.2013, 10.06, prispievatelia

Kouč talianskej futbalovej reprezentácie Cesare Prandelli najnovšie vyjadril ľútosť, že Marek Hamšík nemá talianskych predkov. Počuť už roky chýry o Hamšíkovej obľúbenosti v Taliansku, špeciálne v Neapole kráča k nesmrteľnosti, pravidelne sa pretriasa záujem iných veľkoklubov o jeho služby...

BLOG: Zažívame ďalší bezmessitý repre týždeň

Pri lopte Lajko Bezmessi. Fotokoláž: lg, jš

 

Popravde, po prečítaní Prandelliho viet som si ako prvé povedal: "Vieš, Cesare, aj mne je ľúto, že Marekiaro nemá talianske korene."

 

Ale potom som sa vyľakal, že si nevážim to, čo nám iní závidia. Čo keď príde pár kvalifikácií v rade a bude to práve Hamšík s céčkom na bicepse, ktorý svojou kvalitou strhne svojich spoluhráčov k účasti na šampionátoch?

 

Môžem sa nechať len prekvapiť, pretože doteraz mňa v národnom tíme vôbec nepresvedčil.

 

Nie je (aj preto) vylúčené, že futbalu absolútne nerozumiem. Minimálne tomu talianskemu.

 

Keby som mu rozumel, nemohol by som si myslieť, že tam tribúny postavili tak ďaleko od trávnika, aby obecenstvo toľko neboleli oči.

 

Môj dobrý kamarát, našťastie, rozumie futbalu oveľa lepšie ako ja a za tie roky, čo sleduje futbal, vždy akosi s nechuťou vníma prestávky ligových súťaží kvôli kvalifikáciam alebo medzištátnym zápasom.

 

Vyše týždňa bez andelskej srdcovky, či bez pohľadu na plnokrvné kone ropných zbohatlíkov.

 

Koníky síce na seba v tom čase navlečú národné dresy, ale predsa len sa inak pozerá na tím, ktorý je roky každý deň pohromade a inak na partiu, ktorá sa stretne na pár dní v mesiaci.

 

A to ešte UEFA v týchto týždňoch straší Ligou národov. Pre niekoho, kto okrem futbalových prenosov v televízore nevynechá ešte aj nejaké správy, je to čistá pohroma.

 

Normálne si pozriete svojich v ligovom dueli alebo európskej súťaži a šmitec - v správach o futbale nanajvýš tak "šokujúce odhalenia" v stávkarskej kauze (mimochodom, viete, že každý zázrak trvá tri dni?).

 

Ale keď sa stretne repre výber, žije to na obrazovke dobrých pár dní pred medzištátnym duelom farbami, buzi-taškami, kerkami s in-motívmi a klišé odpoveďami do kamery na kliše otázky (súpera nesmieme podceniť, nebude to ľahký zápas, odovzdáme na ihrisku maximum...)

 

Niekoľko dní za mesiac a ešte aj v pravidelne sa opakujúcich termínoch. Čistá futbalová menštruácia tieto reprezentačné pauzy...
 

JÁN ŠTURDÍK

 


Autor sa od roku 2000 venuje tvorbe web stránok. V doterajších referenciách nechýbajú jednoduchšie firemné prezentácie, rozsiahlejšie eshopy, či portály s dennou aktualizáciou.

 

Je konateľom spoločnosti John Eliot, ktorej tvorba je výrazne spätá s mestom Trnava (www.spartak.sk - oficiálna stránka Spartaka Trnava, www.mtt.sk - portál Mestskej televízie Trnava, www.mivardi.sk a www.rybarske.sk - eshopy rybárskych potrieb so základňou v Trnave...).

 

Preferuje individuálne riešenia podľa požiadaviek zadávateľa. Neoddeliteľnou súčasťou činnosti je grafika, foto a videoprezentácie.

 

tel.: +421 948 622 195

mail: info@johneliot.eu

web: johneliot.eu

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama