Trnavské rybníky
reklama

List pre mamu: Už viem, ako sa zbavím veľkého zadku!

BLOG - Listy mame | 15.10.2013, 10.58, prispievatelia

Ahoj mami, určite sa pamätáš na obdobie, keď som pri pohľade na Tvoje obliny a diéty krútila hlavou a Ty si mi povedala: “Počkaj, veď Ty raz budeš vyzerať ako moja svokra!“

List pre mamu: Už viem, ako sa zbavím veľkého zadku!

Tak, aby ste vedeli. Toto nie som ja. To sa len šéfovi v redakcii zdalo, že sa k tomu článku hodí takáto ilustračka. Absolútne ale nechápem prečo?! Foto: shutterstock.com

reklama

 

Vtedy som si bola istá, že táto veštba sa určite nenaplní. Ani som sa nenazdala a niektoré moje telesné partie sa začali nápadne podobať na proporcie babky M., toho času nebohej.

 

Zachvátila ma panika.

 

Diéty som vylúčila hneď na začiatku, lebo vieš, že ja sa hladnou v žiadnom prípade nenechám.

reklama

 

Začala som teda rekreačne behať na poľnej ceste medzi kukuricou a železnicou.

 

Prišla však jeseň. Ty si odišla varovať deti sestre na východ a ja som sa zhrozená opýtala zrkadla: „Zrkadielko, povedz že mi, čo ja úbohá budem s tým veľkým zadkom celú zimu robiť?“

 

Poľnú cestu rozorali traktory, väčšinou je na nej blato a pole je čerstvo dôkladne pohnojené. Nezostávalo mi nič iné, iba ísť do miestnej posilňovne.

 

Vieš, že aj oco chodil u vás v meste, keď začal vyzerať ako Tvoja svokra, toho času nebohá.

 

Mučiace nástroje, ktoré som tam videla, vyzerali byť tvrdé a nepohodlné. Majiteľ fitka (ako sa to teraz volá) ma previedol po priestoroch a ukázal mi veľkú miestnosť, kde sa kolektívne cvičí.

 

Chodia tam babky s karimatkami – to sú staršie dámy v Tvojom veku, ktoré cvičia strečing a práve cvičili Päť Tibeťanov. To by bolo mami pre Teba! Ozaj, mala si už niekedy na sebe tepláky?

 

Potom tam chodia ľudia na CrossFit. To som ani nevedela, čo to presne je, ale keď som trénerovi opísala, že potrebujem pohyb kvôli sedavému zamestnaniu a bolestiam chrbta (babku M. som radšej nespomenula), doporučil mi CrossFit.

 

Doma som si na internete prečítala, čo je to. Nebudem Ti to nejako zdĺhavo popisovať, ale je to také niečo, ako keď ste vy v mladosti cvičili Buď Fit!, aby ste zmiatli imperialistického nepriateľa.

 

Súdruhovia sa báli, že k nám vtrhne a zavedie u nás kapitalizmus. Cvičili ste Buď Fit! asi málo...

 

Momentálne cvičí CrossFit – Buď Fit! už iba ruský prezident a aj sa mu darí. Je to na ňom (aj nich) vidieť.

 

Späť k tomu CrossFitu – vynašiel ho jeden Američan a začal ho šíriť po telocvičniach tak dobre, že dorazil až k nám do dediny.

 

Samotné cvičenie prebieha asi tak, že sa zíde partia ľudí rôzneho veku, pohlavia a povolania.

 

Nebudem Ti vypisovať, kto tam chodí, lebo nie si od nás. Aj tak som ich nepoznala, aj keď ja od nás som.

 

Tréner nám určí cviky na rozcvičku a potom cvičíme na čas a na výkon. Minule sme napríklad mali tri minúty znožmo skákať na bedňu. Alebo robíme brušáky vo dvojiciach a hádžeme si pri tom medicinbal.

 

Keby ma pri tom videla Tvoja vnučka, asi by si pomyslela, že som sa zbláznila, ako keď ma na jarmoku videla nasadať do centrifúgy. Keď pred ňou náhodou vyslovím slovo „pohyb“ hneď sa jej naježia vlasy a  naskočí jej alergická vyrážka po celom tele.

 

Má výhodu, že má postavu po svojom otcovi a nie po Tvojej svokre, toho času nebohej, ako ja.

 

Určite si kladieš otázku, či sa po tom cvičení, na ktoré som sa dala, chudne. Určite, hneď po cvičení si nevládzeš odkrojiť krajec chleba a keďže sa hanbíš niekoho o to poprosiť, radšej ideš spať hladná.

 

Mami, neverila by si, kde všade v tele máme svaly! Zisťujem to na druhý deň po cvičení, ale s chrbtom mám pokoj.

 

Tréner by nedbal, aby sme chodili na CrossFit aj trikrát v týždni. Mne to zatiaľ stačí jedenkrát. Dúfam, že vydržím čo najdlšie. Keď budeme v lete v plavkách trhať burinu v záhradke, potom mi povieš, či veštba pominula.

 

Tvoja dcéra

 

 

JANA STRUKOVÁ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama