Trnavské rybníky
reklama

Mesto je nútené škrtať svoje investičné zámery

AKTUALITY - Trnava | 21.3.2011, 00.00, Gabriel Kopúnek

TRNAVA – Výstavba celého severného obchvatu mesta by sa mala skončiť v marci budúceho roka. Už dnes však trnavská radnica stojí pred problémom, ktorý musí dovtedy vyriešiť – vybudovať cestu do Národného streleckého areálu v Štrkoch.

Mesto je nútené škrtať svoje investičné zámery

Pravdepodobne sa nezrealizuje ani rekonštrukcia starej márnice pri Hrubom kostole. Foto: autor

Cukrovar
reklama

 

Už v máji má investor severného obchvatu, Slovenská správa ciest, odovzdať jeho II. etapu. Termín dodrží, následne začne s III. etapou, v rámci ktorej dokončí aj Chovateľskú ulicu. Stavebnými prácami ale preruší súčasnú cestu vedúcu na strelnicu. Novú cestu sa zaviazalo postaviť Mesto. Ešte dnes však nemá vysporiadané pozemky pod ňou. Sú štátne, takže by to nemal byť zdĺhavý proces. Získanie stavebného povolenia a výber dodávateľa stavby však začiatok jej realizácie posunie na jeseň. Kým nebude dokončená, motoristi sa do areálu dostanú po dočasnom panelovom prepojení cez nové vratné vetvy mimoúrovňovej križovatky. Problém by nastal až vtedy, keby Mesto cestu nedostavalo do kolaudácie obchvatu.
Náklady na napojenie v dĺžke zhruba 300 metrov sa odhadujú vo výške 100-tisíc eur, mestský rozpočet na tento rok však s tým neráta. Peniaze môže Mesto získať len zoškrtaním už plánovaných investičných zámerov. Za obeť pravdepodobne padne celá rezerva odboru investičnej výstavby vo výške 50-tisíc eur. Zrejme sa tiež neuskutoční rekonštrukcia domu – bývalej márnice pri Hrubom kostole, ktorý donedávna slúžil ako rodičovské centrum. Radnica ho chce zrekonštruovať aj s kanalizáciou za 37-tisíc eur, po ukončení prác v ňom majú byť verejné záchody pre veriacich a turistov. Zvyšok bude zbierať v rozpočte po tisíckach.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama