Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

To najlepšie od začiatku

AKTUALITY - Trnava | 26.12.2010, 00.00, Vladimír Kampf

TRNAVA – Jedinečný projekt spojenia histórie s umením v Malej synagóge sa dostal už aj na do máp navigačných systémov Four Square. Cudzincov spoľahlivo privedie k Max Gallery Slovakia.

To najlepšie od začiatku

Norbert Šlachta v jedinečných priestoroch synagógy. Foto: Vladimír Kampf

reklama


„Podarilo sa nám spojiť fantastickú históriu, jedinečnú architektúru, vydarenú rekonštrukciu a priestor prezentácie kvalitného umenia v jeden celok,“ hovorí konateľ, galerista a spoločník projektu Norbert Šlachta. „Snažíme sa našim návštevníkom ponúknuť fotografie, obrazy a kvalitné koncerty, ako bolo napríklad Pacora trio. Určite predstavíme verejnosti aj fotografie Karola Kállaya či Fedora Nemca, ktorých naša galéria výhradne zastupuje. Určite u nás vystúpi aj Peter Lipa,“ sľubuje.
Malá synagóga je pre verejnosť otvorená denne od druhej popoludní do šiestej večer. Aj tu majú v pondelok zatvorené.
Od júna si zaujímavý projekt pozrelo štyritisíc návštevníkov z celého sveta. Okrem navigačných máp je súčasťou aj niekoľkých svetových turistických sprievodcov.
Malá ortodoxná synagoga je staršia, ako jej suseda. Aj ona slúži na kultúrne podujatia. Na rozdiel od galérie však jej priestory pôsobia prázdnejšie a pustejšie. „Chceme si zachovať štýl. V žiadnom prípade netúžime po ničom, čo by sa sem nehodilo,“ zdôrazňuje Šlachta. „Trnave takýto priestor chýbal. Zhodou mnohých náhod sa nám ho podarilo vytvoriť. Rekonštrukciu si vzal na seba Pavol Čambál. Chceme, aby sa návštevníci Trnavy mali na čo pozerať, preto nás nájdu aj vo svojich telefónoch s GPS. Umenie, ktoré prezentujeme, si u nás môžu aj kúpiť. Neponúkame pritom lacné suveníry, ale hodnotné diela. Garantujeme, že to je dobrá investícia.“
V súčasnosti v hlavnom priestore vystavujú: Fotograf, trnavský rodák Lubo Špirko, Trnavčan Eugen Blaškovič a Pavol Sukdolák. Priestory sú bezbariérové.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama