Trnavské rybníky
reklama

BLOG: Česi mi dodali optimizmus, nakopali prdel kariérnym straníkom

BLOG - Marián Galbavý | 31.10.2013, 07.01, prispievatelia

„Poněkud více“ náš zrak smeroval v poslednej dobe za rieku Moravu. Oslávili - neoslávili sme vznik spoločného štátu, a najmä, vďaka slovenskej účasti sme pozornejšie sledovali aj české parlamentné voľby.

BLOG: Česi mi dodali optimizmus, nakopali prdel kariérnym straníkom


Niekedy je lepšie pozrieť sa na veci s istým odstupom. Vtedy sa nám dokážu zjaviť v širších súvislostiach než, keď sme uprostred diania.

Nový Hlohovec
reklama


Priznám sa, nesledujem českú politickú situáciu nejako podrobne, ale na druhú stranu, ani nemôžem povedať, že netuším, čo sa na českej scéne deje. Nazval by som to angažovaným nezáujmom.


Niektoré závery z českých volieb však vyslovene bijú do očí. Česi povedali jasné a výrazné NIE systému partokracie, keď si celú spoločnosť rozdelilo niekoľko politických strán a rozhodovali prakticky o všetkom.


V každom volebnom období sa maximálne zmenila farba prasiat, ktoré boli pri válove.

reklama

 

Inak išlo všetko po starom. Spokojne bačovalo zopár politických „kmotrov“, lietali úplatky horibilných súm a vzťahy boli založené na základe straníckej príslušnosti, známostí a rodinkárstva.


Postupne ľudí tak znechutili, či už zľava alebo sprava, že sa prestali zaujímať o politiku.


Andrej Babiš je kontroverzná postava. Okolnosti, za akých si v deväťdesiatych rokoch začal budovať svoje ekonomické impérium, sú minimálne pochybné.

 

My futbaloví fanúšikovia hovoríme: "Titul ľahšie získaš, ako obhájiš." Obdobne platí, že majetok ľahšie získaš, ako si udržíš.


Vo svetle rôznych rezešov a im podobným, však Babiš dokázal svoj majetok rozšíriť a zveľadiť. O Babišových ekonomických a riadiacich schopnostiach preto len veľmi ťažko pochybovať.


Keď sa však človek pozrie na profily jeho politických súperov, vidí napospol kariérnych straníkov, ktorých jedinou kvalifikáciou je schopnosť dôkladne sa maskovať v zadnici svojich straníckych šéfov.


Skutočne ma potešilo, že Česi „nakopali prdel“ stranám, ktoré u nich bačovali dvadsať rokov, a povedali: „Dosť už bolo úplatkov, protekcií a rozkrádania!“.


Napĺňa ma to po dlhej dobe optimizmom, že ľudia ešte nie sú definitívne ubití blbou náladou a, i keď možno nejde ani o povestné svetlo na konci tunela, snáď poteší aspoň to, že „keď už neprší, tak aspoň kvapká“.


A, aby som nezabudol, myslím si, že vznik ČSR prospel viac nám Slovákom ako Čechom.

 

 

MARIÁN GALBAVÝ

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Autor článku je advokát. Venuje sa predovšetkým situáciám, ktoré sa vyskytujú v živote bežného človeka - spotrebiteľské právo, rodinné, pracovné, dedičské právo, príprava zmlúv a právnych dokumentov.


Taktiež sa zaoberá trestným právom. Zároveň je správcom konkurznej podstaty a spoločníkom v jednej z najväčších konkurzných spoločností.


Predsedá občianskemu združeniu Bíli Andeli a Asociácii fanúšikov Slovenska. Založil združenie na ochranu spotrebiteľov Helpathand a vykonáva funkciu jeho predsedu.


V združení Futbalové nádeje Miroslava Karhana vykonáva funkciu kontrolóra.


Kontakt: 0949 765432, marian.galbavy@mgpartners.sk, www.mgpartners.sk


 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama