Spevácky zbor Tirnavia oslávi výročie založenia koncertom
AKTUALITY - Trnava | 5.11.2013, 15.11, prispievatelia
Pri príležitosti 25. výročia založenia miešaného speváckeho zboru Tirnavia sa 9. novembra o 19.00 uskutoční v trnavskom kine Hviezda koncert Večer s Tirnaviou.

Zaznejú piesne Franka Sinatru, Františka Kryštofa Veselého, Stinga, Robieho Williamsa, Michaela Jacksona, skupín ABBA, Beatles a mnohé iné. Diriguje Zuzana Holičková.
Lístky si môžu záujemcovia rezervovať na tirnavia@tirnavia.com alebo zakúpiť pred koncertom priamo v kine Hviezda v cene 7 eur.
Miešaný spevácky zbor TIRNAVIA vznikol v roku 1988 a jeho zakladateľom je Gabriel Kalapoš. V rokoch 2003 až 2011 zbor viedol Andrej Rapant.
Členmi zboru sú najmä mladí ľudia rôznych profesií, ale aj študenti vysokých škôl a univerzít.
Počas doterajšej existencie Tirnavia spolupracovala s viacerými poprednými slovenskými a zahraničnými dirigentmi (L. Svárovský, O. Rózsa, A. Popovič, B. Kostka, M. Lejava, R. Štúr, P. Tužinský) a orchestrami (Komorný orchester Opery SND, Slovenský filharmonický orchester, Žilinský komorný orchester, Trnavský komorný orchester).
Medzi ich na jvýznamnejšie ocenenia z posledného obdobia patria 3. miesto na svetovej súťaži International Eisteddfod LLANGOLLEN 2002 vo Walese, 1. miesto v zlatom pásme v kategórii folklór a 2. miesto v zlatom pásme v kategórii miešaných zborov na medzinárodnom festivale IFAS 2004 v Pardubiciach v Českej republike, 2. miesto v kategórii vážna hudba a 3. miesto v kategórii folklór, džez a spirituál na medzinárodnej súťaži speváckych zborov MILTENBERG 2006 v Nemecku.
tlačová správa mesta Trnava