Tomáš Púchly v Žiline šesťkrát zlatý

ŠPORT - Plávanie | 23.3.2011, 00.00, Ján Král

Mladý trnavský plavec Tomáš Púchly láme rekordy. Na pretekoch Jarná cena Žiliny dvakrát prekonal slovenský rekord a získal šesť zlatých medailí. Najlepšie slovenské časy zaplával v disciplínach 50 metrov znak a 200 metrov voľný spôsob. Za svoj výkon získal cenu za najhodnotnejší výkon v kategórii mladších žiakov.

Tomáš Púchly v Žiline šesťkrát zlatý

Tomáš Púchly na stupni víťazov. Foto: archív rh

Na medzinárodných plaveckých pretekoch žiakov a juniorov štartovalo na severe Slovenska 380 plavcov zo 42 klubov z Česka, Maďarska, Slovinska a Slovenska. Darilo sa aj Jurajovi Klátikovi. Na 200 metrov prsia obsadil druhé miesto a opäť zaplával kvalifikačný limit pre účasť na Európsky olympijský festival mládeže EYOF 2011 v Turecku.
„Najlepšie umiestnenia z dievčat zaknihovala Katarína Hrubiznová. Získala dve zlaté a jednu striebornú medailu. Zvíťazila v hlavnej disciplíne pretekov 800 metrov voľný spôsob. V kategórii žiačok spravila radosť Barbara Bartovičová druhým miestom v disciplíne 200 metrov prsia a treťou priečkou na 200 metrov polohové preteky,“ vyzdvihol tréner Rastislav Hlavatý.
Dobré meno trnavského plávania šírili aj ďalšie zástupkyne nežného pohlavia. Medaile si vyplávali Monika Púchla, Elena Fábryová, Barbora Križanová a Tereza Šimončičová.