Ragbisti Spartaka odohrali vo Viedni prvý pätnástkový zápas

ŠPORT - Ragby | 7.11.2013, 18.08, prispievatelia

Trnavskí ragbisti nastúpili na svoj vôbec prvý pátnástkový zápas. Ich súperom bol tím z Viedne RC Donau Wien Matrosen. Spartakovci získali z tohto zápasu cenné skúsenosti, ktoré sú pre nich najdôležitejšie, súperovi podľahli 12:15.

Tzv. mlyn. 3x foto: archív Lukáša Koštiala

Trnavčania do zápasu vstúpili dosť chaoticky a po zbytočných viacerých za
sebou idúcich chybách inkasovali hneď v úvode päťku.

Domáci konverziu nepremenili a ujali sa vedenia 5:0. Následne sa Spartak skonsolidoval a začal udávať hru. Po viacerých pekných akciách ťahaných rojom sa podarilo položiť Mirovi Zemanovičovi.

Dvojbodovú konverziu premenil následne kapitán Trnavy Ján Székely a RC Spartak otočil na 7:5 vo svoj prospech.

O pár minút neskôr skóroval za červeno-čiernych ich vazač Boris Gregorovič. Po druhej trnavskej päťke sa dostali domáci do mierneho tlaku, ale prvý polčas sa ustáli Trnavčania na 12:5.

Do druhého polčasu nastúpilo prakticky nové mužstvo, keď sa prestriedala
celá lavička náhradníkov. Domáci nepúšťali Spartak do hry a dokázali zápas otočiť na 15:12.

Spoločná foto s Viedenčanmi.

Zápas sa odohral vo výbornej priateľskej atmosfére a potvrdil, že rugby je šport pre tvrdých, ale čestných chlapov!

Vo viedenskom Všešportovom areáli Dirnelwiese Spartak reprezentovali:

Peter Bolla, Miro Zemanovič, Lukáš Koštial, Ladislav Čapkovič, Peter Vadina, Ján Žák, Lukáš Hullman, Boris Gregorovič, Peter Vrbovský, Ján Székely (K), Daniel Kučavík, Michal Benda, Tomáš Székely, Jozef Baláž, Miloš Ťažký.

Náhradníci: Róbert Hosmaj, Juraj Sádecký, Jakub Beczanyi, Lukáš Birčiak, Jozef Hodás, Jozef Krupa.

Tímová fotografia RC Spartak.

O týždeň čaká RC Spartak Trnava posledný turnaj v jesennej časti. Klub cestuje do Košíc na 2. kolo Slovenskej 7´s ligy.