Trnavské rybníky
reklama

BLOG: Mami, pôjdeš voliť? Ja áno, už len pre kolóny na moste

BLOG - Listy mame | 8.11.2013, 06.40, prispievatelia

Ahoj mami, aj Tebe chodí do schránky kadečo, čo si si neobjednala? Všakovaké letáky, fotografie, časopisy s názvami politických strán?

BLOG: Mami, pôjdeš voliť? Ja áno, už len pre kolóny na moste

Ilustračné foto: jš
 

reklama

To preto, že teraz v sobotu pôjdeme voliť ľudí, ktorí sa na tom kadečom vyskytujú. Aj nevyskytujú. Okrem predsedu budeme vyberať na kandidátkach aj poslancov. To sú tí ľudia, ktorí Ti v tomto období hádžu svoje fotografie do schránky.

 

Mňa teda dosť vytočil jeden poslanec, ktorý mal tú drzosť hodiť do schránky dve fotky (väčšiu a menšiu). Kam sa tento človek ešte pchá?

 

Po tých rokoch vylihovania pri plnom válove si chce predsa ešte trochu nahrabať...

reklama

 

Niektorých kandidátov nepoznám, ale pôjdem voliť tých, ktorí pre mesto/okres niečo robia.

 

Paradoxne som k tomu dospela pri návšteve východu Slovenska. V Košiciach som pobehala historické centrum a na točitých schodoch v Matejovej veži sa na mňa obrátili dvaja starší páni, že "kde je to tu ten Luník", že by sa tam radi pozreli.

 

Nepomohla som im a hore v pamätnej knihe som našla záznam o tom, že boli z Malaciek. Dúfam, že sa tam po návšteve Luníka IX aj šťastne vrátili...

 

Ale čo to má spoločné s voľbami? Švagor vyberal zo schránky fotky košických kandidátov ako my u nás a ukázal mi jedného z nich.

 

Povedal, že tento pán likviduje Luník IX. Nechcela som veriť vlastným ušiam.

 

V skratke, pán Miloš (nie Chuck Norris, ak ste si to doteraz mysleli) je zamestnancom bytového podniku, deložuje neplatičov a zdevastované bytovky nostalgicky spomínajúce na svoje kovové komponenty, dáva kvôli bezpečnosti zbúrať.

 

Obyvatelia sa rozpŕchnu a stavajú si na okrajoch mesta nelegálne osady. Aj tie dá zbúrať, pretože stavební nadšenci nemajú stavebné povolenie.

 

Mami, takýto človek naozaj existuje!

 

Všetci vieme, koľko rokov sa rieši rómska otázka a obzvlášť situácia na Luníku IX. Nie je to iba problém Košíc, ale aj celého Slovenska.

 

Klobúk dolu pred človekom – poslancom, ktorý sa na tento boj odhodlal!

 

Mami, ten pán Miloš, keby býval v Hlohovci a čakal by každý deň v kolóne na moste, určite by to nenechal tak.

 

Ja teda v sobotu pôjdem voliť a skúsim si vybrať kandidátov, ktorí by sa aspoň trochu mohli pánovi Milošovi podobať.

 

Tvoja dcéra, volička

 

Jana Struková

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama