ŠPORT - Futsal | 23.3.2011, 07.12, Tatiana Čuperková

Mimoriadne psychicky náročný a fyzicky vyčerpávajúci zápas zvládli Trnavčania na výbornú. Potvrdilo sa, že PKP Košice je súperom, cez ktorého sa dá prejsť. Aj keď sa to podarilo až v rozhodujúcom treťom zápase štvrťfinále play-off extraligy a dokonca až pri penaltovom rozstrele.

Nezabudlo sa ani na víťazný prípitok pred večerou. Foto: Tatiana Čuperková

Mimáci ho zvládli excelentne. Kopy zo vzdialenosti šiestich metrov premenili Adámek, Kunka, Gabaš, Krivočenko a Guťan. Trnavský brankár predviedol opäť svoj životný výkon tak ako v celej sérii a o postupe Mimy rozhodol záverečnou penaltou na 5:3.

V zápase sa vedenia ujali domáci gólom Majoroša z 12. minúty. O dve minúty neskôr vyrovnal po skvele zahratom signále k vzdialenejšej žrdi Krištofík. Tri minúty pred koncom polčasu z desaťmetrového kopu zvýšil Krivočenko, keď sa PKP po šiestykrát prehrešilo proti pravidlám.

Vstup do druhého polčasu mali lepší domáci, keď Kuhajdíkom vyrovnali. V 27. minúte  posunul Mimu bližšie k semifinále opäť Krivočenko. Ale o tri minúty neskôr Majoroš znova vyrovnal. Zápas sa tak dostal do predĺženia, v ktorom sa šiestich chýb opäť dopustili ako prví Košičania. Loptu si na desinu znova postavil Krivočenko, no tentoraz bol Bartoš pozorný.

V predĺžení mohli o všetkom rozhodnúť domáci, ale to čo spálil v závere Dlugoš a na druhej strane vychytal Guťan, patrilo do kategórie neuveriteľné. Mimáci síce nepredviedli taký dobrý výkon ako pred týždńom doma, ale po strastiplnej základnej časti si bojovnosťou postup medzi štvoricu najlepších zaslúžili. Na oddych veľa času nemajú, prvý semifinálový zápas proti Slov-maticu je na programe tento piatok o 19.15 h v Bratislave.

Povedali po zápase

Patrik Krištofík: „Nemyslím si, že bol môj vyrovnávajúci gól rozhodujúci, ale určite bol dôležitý. Tento zápas bol psychicky náročnejší ako druhý v našej sérii. Z postupu sa veľmi teším.“
Michal Guťan: „Mal som pár dobrých zákrokov, ale skutočne ťažký súper nás čaká v semifinále. Tam bude treba zachytať skvele.“
Ján Krivočenko: „Tréner nám pred penaltovým rozstrelom povedal, že sa máme upokojiť. Že predsa nejde o ligu majstrov. Premenili sme penalty všetci piati a to ma teší.“
Peter Sládeček: „Veľmi sa teším z postupu, pretože to bol ťažký zápas. Bojovnosť v ňom prevýšila futsalovú krásu. Minulý rok sa nám podarilo potrápiť v play-off Slov-matic, verím, že to urobíme aj teraz.“

3. zápas štvrťfinále play-off

PKP Košice - Mima Trnava 3:4 (1:2), 3:5 na pokutové kopy - konečný stav série 1:2

Góly Mimy: Krivočenko 2, Krištofík

ŽK: Kuhajdík - Sládeček

R: Rogoň - Ježík, 150 divákov

MIMA: Guťan - Krivočenko, Gabaš, Budovec, Adámek - Sládeček, Kunka, Krištofík, Filan, tréner J. Duhony

Pavol Gabaš (vľavo) a Ján Krivočenko zaodeli do mimáckych farieb každého, kto po zápase prišiel do rany. Foto: Tatiana Čuperková

Sranda musí byť, povedali si chlapci a trénerovi Jozefovi Duhonymu venovali k meninám kyticu z umelých kvetov. Foto: Tatiana Čuperková