Trnavské rybníky
reklama

História si zapamätá víťazstvo a postup Mimy

ŠPORT - Futsal | 24.3.2011, 00.00, Tatiana Čuperková

Spokojnosťou po treťom štvrťfinálovom zápase play-off futsalovej extraligy medzi PKP Košice a Mimou Trnava sršal tréner Jozef Duhony. Aj jemu padol po postupe 2:1 na zápasy veľký kameň zo srdca.

História si zapamätá víťazstvo a postup Mimy
Skandovanie, spievanie a krik sa niesli mimáckou šatňou dlhé minúty po zápase. Foto: Tatiana Čuperková
Čo bolo dôležité pred zápasom?
- To, že sme vycestovali do Košíc o deň skôr, ubytovali sme sa tam, normálne vyspali, oddýchli si a absolvovali tréningovú jednotku. Nacvičené signály z nej nám priniesli gól. Veľké poďakovanie patrí vedeniu klubu, ktoré celý výjazd zorganizovalo, a takisto našim priaznivcom, ktorí nás prišli povzbudiť.
Ako by ste zhodnotili samotný duel?
- Ako zápas, v ktorom sme podali najslabší výkon v tejto sérii. Nehrali sme dobre, nevyšiel nám taktický zámer. Pôsobili sme neorganizovane. Výkonnostne sme zaostali za naším štandardom. Svoju kvalitu ukázal naplno len brankár Michal Guťan. Ale už o niekoľko dní sa nikto nebude pýtať na výkon, v pamäti zostane náš postup do semifinále. Víťazstvo by sme chceli darovať Daliborovi Repovi, ktorý si ho pre zranenie s nami nemohol vychutnať.
Obávali ste sa rozuzlenia pri penaltách?
- Už druhé predĺženie sme hrali na istotu. S tým, že nemusíme streliť gól, ale nesmieme inkasovať. Pri pokutových kopoch som tímu veril. Michal Guťan chytal vo famóznej forme a aj gól, ktorým on sám spečatil naše víťazstvo, bol pre neho malina.
Ako sa pripravíte na Slov-matic?
- Vzhľadom na krátkosť času sme museli vynechať stredajšiu tréningovú jednotku. O Slov-maticu sme sa rozprávali už v autobuse cestou z Košíc. Vieme, že je favoritom súťaže a pre nás to znamená psychickú úľavu. Nemáme čo stratiť, a tak sa konečne môžeme futsalom skutočne baviť.

Púpavy pri aleji
reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama